Marjo Alste

Tulospörssi

Urjalan Sanomat ylläpitää Tulospörssi-palvelua, jonne päivitämme meille toimitettujen, paikallisten urheilukilpailujen tuloksia.

Oman kilpailusi tulokset voit lähettää sähköpostitse osoitteeseen toimitus@urjalansanomat.fi.

2021

Vihdanheiton MM-kisat 2021
Varstakisat 11.7.2021
Seuranmestaruuskisat 27.7.2021
HämSY:n pm-sisulisäviestit 15.8.2021
Urjalan kunnanmestaruuskisat 24.8.2021
Kunnanmestaruusmaastot 7.9.2021
Urjalan Urheilijoiden seuranmestaruusmaastot 14.9.2021

 

Urjalan Urheilijoiden seuranmestaruusmaastot 14.9.2021

M 1) Petteri Ruotsalainen UrjU 12,11, 2) Mika Ojala UrjU 12,55, 3) Rami Vankka UrjU 14,54.

P9 1) Eino Vehmas 4,22, 2) Oiva Ojala 4,43, 3) Sisu Vesakoski 5,21.

T9 1) Elli Toorikka 4,25, 2) Lyydia Toivonen 4,31.

P11 1) Niilo Vehmas 3,29, 2) Jóel Mehtonen Magnússon 3,46.

T11 1) Emmi Vankka 3,38, 2) Enia Taipale 4,24, 3) Kaisa Nikkilä 4,36.

T13 1) Fanni Paija 3,36.

T15 1) Miina Paija 3,28.

M17 1) Rasmus Vankka 10,53, 2) Oiva Kaapu 11,04, 3) Vilho Vehmas 11,12.

 

Kunnanmestaruusmaastot 7.9.2021

M 1) Marko Mäkinen 12,20, 2) Mika Ojala 12,50, 3) Rami Vankka 15,10.

P9 1) Eino Vehmas 3,32, 2) Kalle Leinamo 3,38, 3) Roni Marjamäki 3,43, 4) Oiva Ojala 3,45, 5) Arttu Kaleva 4,17.

T9 1) Sissi Vesakoski 3,31, 2) Elli Toorikka 3,37, 3) Lyydia Toivonen 3,43, 4) Nella Koskinen 4,07.

P11 1) Niilo Vehmas 2,52, 2) Onni Mäkinen 3,00, 3) Jóel Mehtonen Magnússon 3,16, 4) Elmo Vesakoski 4,28.

T11 1) Emmi Vankka 3,01, 2) Anni Kaleva 3,27, 3) Minna Leinamo 3,28, 4) Enia Taipale 3,39, 5) Kaisa Nikkilä 3,55.

P13 Lenni Jokinen DNS.

T13 Helmi Hyytiäinen 2,55 Kilp. ulkop.

P15 1) Rasmus Vankka 2,35, 2) Vilho Vehmas 2,37, 3) Oiva Kaapu 2,38.

 

Urjalan kunnanmestaruuskisat 24.8.2021

N 100m (+0,0) 1) Saara Suonpää SomE 13,72, 2) Silja Soini TampU 14,66, 3) Mette Karppanen UrjU 16,08, Emilia Eskola UrjU DNS.

N 800m (NM) 1) Emilia Eskola UrjU 4.12,56.

N Pituus
N Kuula 1) Maarit Iso-Jaakkola PunkalKu 10,48, 2) Henna Salminen TammRy 9,84, 3) Roosa Haanpää ViialVa 9,83, 4) Emilia Eskola UrjU 9,58, 5) Hanna-Mari Heinonen ToijVau 8,24, 6) Mette Karppanen UrjU 8,08.

N Keihäs 1) Heta Paavola KerU 44,12, 2) Maya-Maria Hautala TuUL 32,37, 3) Viivi Välimäki TammRy 27,72, 4) Mette Karppanen UrjU 26,65, 5) Henna Salminen TammRy 25,85, 6) Emilia Eskola UrjU 25,43, 7) Leena Hakala UrjU 16,99.

M 100m (-0,8) 1) Elias Zetterman TammRy 11,68, 2) Kalle Raitala TampPy 11,70, 3) Marko Petäjä ForssSa 12,39, 4) Janne Kuusela TammRy 12,77, 5) Veli-Matti Mannila HelsTa 14,39, 6) Heikki Lähdekorpi ForssSa 14,95.

M 800m 1) Janne Kuusela TammRy 2.34,60, 2) Heikki Lähdekorpi ForssSa 2.42,27, Tuomas Kononen ForssSa DNS.

M Pituus 1) Miika Mäkinen RiihimKi 6,32, 2) Eero Rantala NakkVire 5,48, 3) Janne Kuusela TammRy 5,07, 4) Elias Zetterman TammRy 5,07.

M Kuula 1) Lauri Laasala ToijVau 12,37, 2) Marko Petäjä ForssSa 10,64, 3) Vili Välimäki TammRy 10,23, 4) Janne Kuusela TammRy 8,99.

M Keihäs 1) Joonas Oksanen TampPy 68,29, 2) Eetu Jalonen SäkU 47,15, 3) Joni Salminen ForssSa 41,04, 4) Marko Petäjä ForssSa 40,46, 5) Janne Kuusela TammRy 33,65, Henri Korhonen MaanMa NM.

T5 40m 1) Pihla Toorikka UrjU 10,09, 2) Emmi-Noora Mettänen UrjU 10,71, 3) Eevi Salo UrjU 10,76, 4) Venny Alkula UrjU 10,93, 5) Sindi Lehtimäki ForssSa 11,05, 6) Eevi Jalonen UrjU 12,35, Aino Ojala UrjU DNS
Erä 1 (NM) 1) Pihla Toorikka UrjU 10,09, 2) Emmi-Noora Mettänen UrjU 10,71, 3) Eevi Salo UrjU 10,76, 4) Eevi Jalonen UrjU 12,35. Erä 2 (NM) 1) Venny Alkula UrjU 10,93, 2) Sindi Lehtimäki ForssSa 11,05, Aino Ojala UrjU DNS.

P5 40m (NM) 1) Ville-Kalle Mettänen UrjU 13,05, 2) Väinˆ Koskinen UrjU 14,72, Alvar Hiekkarinne UrjU DNS.

T7 40m 1) Siiri Sivonen UrjU 8,18, 2) Armi Rytky UrjU 8,42, 3) Venla Paija UrjU 8,52, 4) Helmi Hynninen UrjU 8,60, 5) Erin Hiekkarinne UrjU 8,61, 6) Enni Isoviita UrjU 8,66, 7) Elsa Länninki UrjU 8,79, 8) Vanessa Hynninen UrjU 8,98, 9) Iina Tulonen UrjU 10,55, 10) Fanny Koskinen UrjU 10,57, 11) Aava Taipale UrjU 10,83
Erä 1 (NM) 1) Armi Rytky UrjU 8,42, 2) Enni Isoviita UrjU 8,66, 3) Vanessa Hynninen UrjU 8,98, 4) Iina Tulonen UrjU 10,55, 5) Fanny Koskinen UrjU 10,57. Erä 2 (NM) 1) Siiri Sivonen UrjU 8,18, 2) Venla Paija UrjU 8,52, 3) Helmi Hynninen UrjU 8,60, 4) Erin Hiekkarinne UrjU 8,61, 5) Elsa Länninki UrjU 8,79, 6) Aava Taipale UrjU 10,83.

T7 Korkeus 1) Elsa Länninki UrjU 80, 2) Fanny Koskinen UrjU 70, 3) Armi Rytky UrjU 70, 3) Maiju Antila UrjU 70, 5) Venla Paija UrjU 70.

P7 40m (NM) 1) Eino Vehmas UrjU 7,75, 2) Sisu Vesakoski UrjU 8,67, 3) Ville Jalonen UrjU 8,99.

P7 Korkeus 1) Eino Vehmas UrjU 90, 2) Sisu Vesakoski UrjU 70.

T9 40m 1) Sissi Vesakoski UrjU 6,94, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 6,98, 3) Maisa Drude UrjU 7,04, 4) Elli Toorikka UrjU 7,58, 5) Mila-Maria Hautala MaskKa 7,80, 6) Nella Koskinen UrjU 8,74, 7) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,72, Minja Antila UrjU DNS
Erä 1 (NM) 1) Mila-Maria Hautala MaskKa 7,80, 2) Nella Koskinen UrjU 8,74, 3) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,72, Minja Antila UrjU DNS. Erä 2 (NM) 1) Sissi Vesakoski UrjU 6,94, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 6,98, 3) Maisa Drude UrjU 7,04, 4) Elli Toorikka UrjU 7,58.

T9 1000m (NM) 1) Mette Häkkinen PunkalKu 4.07,78, 2) Sissi Vesakoski UrjU 4.10,49.

T9 Korkeus 1) Sissi Vesakoski UrjU 111, 2) Maisa Drude UrjU 108, 3) Elli Toorikka UrjU 85, 4) Minja Antila UrjU 80, Nella Koskinen UrjU NH.

P9 40m (NM) 1) Arttu Kaleva UrjU 7,47, 2) Oiva Ojala UrjU 7,71, 3) Eetu Gluck UrjU 7,77, 4) Kalle Leinamo UrjU 7,81.

P9 1000m (NM) 1) Eino Vehmas UrjU 4.15,23, 2) Kalle Leinamo UrjU 4.23,36, 3) Eetu Gluck UrjU 4.30,28, 4) Oiva Ojala UrjU 4.33,84.

P9 Korkeus 1) Arttu Kaleva UrjU 100, 2) Eetu Gluck UrjU 90.

P11 60m 1) Eino Korpela TammRy 9,38, 2) Niilo Vehmas UrjU 9,61, 3) Aatto Blistanov UrjU 9,97, 4) JÓel Mehtonen Magnusson UrjU 10,35, 5) Aapo Jaatinen UrjU 10,71, 6) Miska Mänty LempKiYU 10,73, 7) Elmo Vesakoski UrjU 11,26
Erä 1 (-0,4) 1) Aapo Jaatinen UrjU 10,71, 2) Miska Mänty LempKiYU 10,73, 3) Elmo Vesakoski UrjU 11,26. Erä 2 (+0,0) 1) Eino Korpela TammRy 9,38, 2) Niilo Vehmas UrjU 9,61, 3) Aatto Blistanov UrjU 9,97, 4) JÓel Mehtonen Magnusson UrjU 10,35.

P11 Pituus 1) Eino Korpela TammRy 4,07, 2) Niilo Vehmas UrjU 3,80, 3) Aapo Nummila TammRy 3,73, 4) JÓel Mehtonen Magnusson UrjU 3,46, 5) Aapo Jaatinen UrjU 3,05.

P11 Kiekko 1) Veikka Nordberg NakkVire 27,80, 2) Aapo Nummila TammRy 18,65, 3) Aapo Jaatinen UrjU 17,60, 4) Miska Mänty LempKiYU 17,56, 5) Elmo Vesakoski UrjU 17,03, 6) Niilo Vehmas UrjU 15,73, 7) Eino Korpela TammRy 11,88.

T11 60m 1) Minja Kaunisharju ForssSa 9,53, 2) Anni Kaleva UrjU 9,64, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 9,83, 4) Emmi Vankka UrjU 9,88, 5) Ilona Rantala NakkVire 10,14, 6) Olivia Mattila ForssSa 10,25, 7) Minna Leinamo UrjU 10,54, 8) Enia Taipale UrjU 10,80, 9) Kaisa Nikkilä UrjU 11,15
Erä 1 (+0,0) 1) Olivia Mattila ForssSa 10,25, 2) Minna Leinamo UrjU 10,54, 3) Enia Taipale UrjU 10,80, 4) Kaisa Nikkilä UrjU 11,15. Erä 2 (+0,2) 1) Minja Kaunisharju ForssSa 9,53, 2) Anni Kaleva UrjU 9,64, 3) Vendi Lehtimäki ForssSa 9,83, 4) Emmi Vankka UrjU 9,88, 5) Ilona Rantala NakkVire 10,14.

T11 Pituus 1) Tiana Huhtala ForssSa 3,98, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 3,93, 3) Anni Kaleva UrjU 3,86, 4) Vendi Lehtimäki ForssSa 3,85, 5) Ilona Rantala NakkVire 3,74, 6) Emmi Vankka UrjU 3,72, 7) Mette Häkkinen PunkalKu 3,63, 8) Olivia Mattila ForssSa 3,40, 9) Enia Taipale UrjU 3,24, 10) Kaisa Nikkilä UrjU 3,05, 11) Veera Haanpää ViialVa 3,02, 12) Minna Leinamo UrjU 2,89.

T11 Kiekko 1) Senja Kärhä NoormNo 25,15, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 23,08, 3) Ilona Rantala NakkVire 17,09, 4) Emmi Vankka UrjU 16,27, 5) Olivia Mattila ForssSa 13,85, 6) Veera Haanpää ViialVa 12,64, 7) Enia Taipale UrjU 10,08.

T13 60m (+0,0) 1) Anni Mäkelä UrjU 10,51, 2) Kerttu Kumpulainen UrjU 10,82.

T13 Korkeus 1) Fanni Paija UrjU 128.

T13 Kuula 1) Vilja Välimäki TammRy 8,76, 2) Anni Mäkelä UrjU 8,10, 3) Fanni Paija UrjU 7,36, 4) Helmi Hyytiäinen UrjU 7,12, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,22.

P13 60m (+0,2) 1) Lenni Jokinen UrjU 8,81, 2) Onni Korpela TammRy 9,51, 3) Santeri Rantala NakkVire 9,94.

P13 Korkeus 1) Santeri Rantala NakkVire 120, 2) Onni Korpela TammRy 115.

P13 Kuula 1) Onni Korpela TammRy 8,31, 2) Santeri Rantala NakkVire 7,81, 3) Lenni Jokinen UrjU 6,79.

T15 100m (-0,2) 1) Neea Nummi KiukKi 13,76, 2) Fanni Paija UrjU 15,10, 3) Saara Tallbacka UrjU 15,11, 4) Aliina Koivula UrjU 15,24, Erika Pyykkˆ ForssSa DNS.

T15 800m (NM) 1) Fanni Paija UrjU 3.46,30, 2) Aliina Koivula UrjU 3.47,47, 3) Anni Mäkelä UrjU 3.49,82, 3) Kerttu Kumpulainen UrjU 3.49,82.

T15 Pituus 1) Neea Nummi KiukKi 4,75, 2) Julia Vuori ForssSa 4,37, 3) Netta Nummi KiukKi 3,93.

T15 Kuula 1) Maya-Maria Hautala TuUL 11,36, 2) Roosa Haanpää ViialVa 10,86, 3) Julia Vuori ForssSa 10,48, 4) Peppi Vehmaa UrjU 10,23, 5) Viivi Välimäki TammRy 9,38, 6) Leena Hakala UrjU 7,49.

P15 100m (+0,0) 1) Niilo Hakala UrjU 12,60, 2) Niilo Laukkanen TammRy 13,67, 3) Juuso Oksanen UrjU 13,95, 4) Rasmus Vankka UrjU 13,98, 5) Vilho Vehmas UrjU 14,66.

P15 800m (NM) 1) Rasmus Vankka UrjU 2.29,91, 2) Vilho Vehmas UrjU 2.32,47, Niilo Vehmas UrjU DNS.

P15 Pituus 1) Rasmus Vankka UrjU 4,55, 2) Vilho Vehmas UrjU 4,33.

P15 Kuula 1) Niilo Laukkanen TammRy 11,87, 2) Rasmus Vankka UrjU 9,78, 3) Vilho Vehmas UrjU 6,38.

N17 Kolmiloikka 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 10,20, 2) Vilja Hujanen ViialVa 9,08, 3) Netta Nummi KiukKi 8,43.

N17 Kiekko 1) Martta Laine ValkHa 37,78, 2) Peppi Vehmaa UrjU 25,11, 3) Aliina Koivula UrjU 20,48.

M17 100m (+0,0) 1) Juho Lautaoja HumppVei 12,76.

M17 Kiekko 1) Vili Välimäki TammRy 30,74, Niilo Virta ForssSa NM.

 

 

 

HämSY:n pm-sisulisäviestit 15.8.2021

T9 4x400m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 (Sofie Vallinoja, Sohvi Mäkinen, Anja Grobler, Aava Asikainen) 5.45,58, 2) Vehmaisten Urheilijat 1 (Kaisla Rutanen, Amanda Laitinen, Hilkka Ikonen, Matilda Puolimatka) 6.00,81, 3) Tampereen Pyrintö 2 (Milla Rantanen, Vilma Juntunen, Kiia Saarinen, Noora Hämäläinen) 6.02,55, 4) Viialan Valtti 1 (Ruut Lisko, Minea Kaukojärvi, Erin Helenius, Sofia Viitanen) 6.04,86, 5) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Nella Jokinen, Aino Ahti, Erin Kouvolainen, Hilla Knuuti) 6.06,06, 6) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Kerttu Rantanen, Alisa Pirhonen, Nanna Niittyaro, Saana Ahti) 6.11,27, 7) Urjalan Urheilijat 1 (Sissi Vesakoski, Mila Kataisto, Lyydia Toivonen, Elli Toorikka) 6.16,33, 8) Toijalan Vauhti 1 (Anni Rantasalo, Sini Kirkkomäki, Kerttu Kovero, Hilma Heino) 6.26,34, 9) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Erika Lindberg, Peppi Haavisto, Iida Jokinen, Eerika Lonka) 6.29,06, 10) Tampereen Pyrintö 3 (Elli Siltanen, Amanda Taivassalo, Olivia Taivassalo, Sofia Lehto) 6.30,61, 11) Nokian Pyry 1 (Mette Lukkarinen, Milja Koivisto, Saimi Uusitalo, Veera Uitti) 6.42,55, 12) Ikaalisten Urheilijat 1 (Lumikki Keimiöniemi, Anna Kahari, Saara Pohjonen, Adalia Rautavaara) 6.56,26.

T/P9 8x40m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 57,6h, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 57,7h, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 58,6h, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 LempKiYU 59,3h, 5) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 59,4h, 6) Viialan Valtti 1 ViialVa 1.00,1h, 7) Ikaalisten Urheilijat 1 IkaalU 1.00,7h, 8) Toijalan Vauhti 1 ToijVau 1.01,9h, 9) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 1.08,0h
Erä 1 1) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Nella Jokinen, Hannes Outinen, Hilla Knuuti, Axel Bass, Alisa Pirhonen, Leo Pirhonen, Niklas Järnström, Lauri Tarhonen) 59,3h, 2) Urjalan Urheilijat 1 (Lyydia Toivonen, Maisa Drude, Mila Kataisto, Arttu Kaleva, Elli Toorikka, Kerttu Mäkinen, Kalle Leinamo, Sissi Vesakoski) 59,4h, 3) Toijalan Vauhti 1 (Hilma Heino, Lenni Rajala, Anni Rantasalo, Tatu Sundström, Sini Kirkkomäki, Jesper Koivisto, Kerttu Kovero, Oiva Heino) 1.01,9h, 4) Tampereen Pyrintö 2 (Vilma Juntunen, Noora Hämäläinen, Hertta Jukkola, Sofia Lehto, Elli Siltanen, Olivia Taivassalo, Tiitus Hartikainen, Rasmus Rikkola) 1.08,0h. Erä 2 1) Tampereen Pyrintö 1 (Veeti Hyvärinen, Oiva Asikainen, Aava Asikainen, Sofie Vallinoja, Sohvi Mäkinen, Milla Rantanen, Kiia Saarinen, Anja Grobler) 57,6h, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Kerttu Rantanen, Olli Riikonen, Aino Ahti, Vilppu Eleinen, Erin Kouvolainen, Oskari Koivu, Nanna Niittyaro, Antti Isotalo) 57,7h, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Erika Lindberg, Leo Mikkola, Peppi Haavisto, Otso Harvio, Iida Jokinen, Daniel Höijer, Eerika Lonka, Roope Riippi) 58,6h, 4) Viialan Valtti 1 (Sofia Viitanen, Viivi Pakkanen, Justiina Keitaanniemi, Ruut Lisko, Kristian Pukki, Peppi Ristimäki, Lukas Rantala, Minea Kaukojärvi) 1.00,1h, 5) Ikaalisten Urheilijat 1 (Lumikki Keimiöniemi, Julius Keränen, Anna Kahari, Heikki Mikkola, Saara Pohjonen, Mihei Karpov, Adalia Rautavaara, Aarni Kärkkäinen) 1.00,7h.

P9 4x400m viesti 1) Kangasalan Urheilijat -68 1 (Viljami Liukas, Luka Lounaja, Roni Puntala, Touko Välimaa) 5.27,58, 2) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Roope Riippi, Daniel Höijer, Leo Mikkola, Vilho Mennala) 5.27,59, 3) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Hannes Outinen, Vilppu Eleinen, Lauri Tarhonen, Antti Isotalo) 5.44,02, 4) Ikaalisten Urheilijat 1 (Julius Keränen, Heikki Mikkola, Mihei Karpov, Aarni Kärkkäinen) 5.46,36, 5) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Oskari Koivu, Väinö Simonen, Axel Bass, Olli Riikonen) 6.05,10, 6) Urjalan Urheilijat 1 (Kalle Leinamo, Oiva Ojala, Anton Laakso, Eino Vehmas) 6.11,61, 7) Viialan Valtti 1 (Onni Keitaanniemi, Oliver Eerola, Kristian Pukki, Lukas Rantala) 6.21,52, 8) Toijalan Vauhti 1 (Lenni Rajala, Tatu Sundström, Jesper Koivisto, Eelis Huovilainen) 6.28,47, 9) Tampereen Pyrintö 1 (Rasmus Rikkola, Oiva Asikainen, Tiitus Hartikainen, Veeti Hyvärinen) 6.30,48.

P11 4x50m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 30,10, 2) Viialan Valtti 1 ViialVa 31,48, 3) Vehmaisten Urheilijat 1 VehmU 32,39, 4) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 32,44, 5) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 32,81, 6) Ikaalisten Urheilijat 1 IkaalU 33,23, 7) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 33,75, 8) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 34,12
Erä 1 1) Viialan Valtti 1 (Perttu Soikkeli, Rasmus Haanpää, Valtteri Haanpää, Antti Oksa) 31,48, 2) Urjalan Urheilijat 1 (Niilo Vehmas, Aapo Jaatinen, Onni Mäkinen, Aatto Blistanov) 32,44, 3) Tampereen Pyrintö 2 (Kasper Leinonen, Niklas Grobler, Eino Itälinna, Leon Pitre) 33,75. Erä 2 1) Tampereen Pyrintö 1 (Justus Jokihaara, Santeri Koskinen, Ryan Röör, Elias Eskola) 30,10, 2) Vehmaisten Urheilijat 1 (Atte Hukkanen, Milo Giraut, Johannes Hämäläinen, Samuel Kulmala) 32,39, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Miio Haavisto, Jere Vänttinen, Juhani Honkajuuri, Sisu Lehtonen) 32,81, 4) Ikaalisten Urheilijat 1 (Samra Pohjonen, Aatu Smolander, Linus Kärkkäinen, Elias Iltanen) 33,23, 5) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Toivo Eleinen, Elias Ikola, Miska Mänty, Lukas Lehtinen) 34,12.

P11 4x600m viesti 1) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Antti Mäkelä, Juho Seppälä, Juhani Honkajuuri, Sisu Lehtonen) 8.14,09, 2) Tampereen Pyrintö 1 (Santeri Koskinen, Eino Itälinna, Mikael Papinaho, Justus Jokihaara) 8.24,33, 3) Viialan Valtti 1 (Oiva Lepo, Antti Oksa, Rasmus Haanpää, Perttu Soikkeli) 8.31,40, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Luka Laurila, Miska Mänty, Eliel Bass, Toivo Eleinen) 8.34,35, 5) Ikaalisten Urheilijat 1 (Elias Iltanen, Samra Pohjonen, Aatu Smolander, Linus Kärkkäinen) 8.46,65, 6) Urjalan Urheilijat 1 (Onni Mäkinen, Aatu Koivula, Aapo Jaatinen, Niilo Vehmas) 9.27,79, 7) Vehmaisten Urheilijat 1 (Johannes Hämäläinen, Samuel Kulmala, Atte Hukkanen, Milo Giraut) 9.41,67.

T11 4x50m viesti 1) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 30,77, 2) Ikaalisten Urheilijat 1 IkaalU 31,59, 3) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 31,63, 4) Forssan Salama 1 ForssSa 31,68, 5) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 32,03, 6) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 32,40, 7) Viialan Valtti 1 ViialVa 32,88, 8) Nokian Urheilijat 1 NokU 32,89, 9) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 32,96, 10) Kangasalan Kisa 1 KangKi 33,21, 11) Toijalan Vauhti 1 ToijVau 33,54, 12) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 LempKiYU 33,87, 13) Nokian Pyry 1 NokPy 34,16, 14) Vehmaisten Urheilijat 1 VehmU 34,17, 15) Kangasalan Kisa 2 KangKi 34,98, 16) Tampereen Pyrintö 3 TampPy 35,70, 17) Hämeenlinnan Tarmo 2 HämeenlTa 36,42, 18) Nokian Pyry 2 NokPy 39,73
Erä 1 1) Urjalan Urheilijat 1 (Emmi Vankka, Enia Taipale, Minna Leinamo, Anni Kaleva) 32,40, 2) Viialan Valtti 1 (Fanni Alila, Emmi Lönnqvist, Hilma NIemi, Sara Majamäki) 32,88, 3) Kangasalan Kisa 2 (Milja Häkli, Maria Tiits, Hertta Soikkeli, Emma Boberg) 34,98, 4) Tampereen Pyrintö 3 (Iina Nuuttinen, Minea Murkka, Amanda Eskelinen, Elli Tulkki) 35,70, 5) Hämeenlinnan Tarmo 2 (Minttu Tunturi, Sonja Pääkkönen, Viola Mäkinen, Helka Simola) 36,42, 6) Nokian Pyry 2 (Venla Uitti, Mette Lukkarinen, Veera Uitti, Milja Koivisto) 39,73. Erä 2 1) Ikaalisten Urheilijat 1 (Sanja Rajasalo, Oona Savolainen, Saimi Aho, Stella Hillman) 31,59, 2) Nokian Urheilijat 1 (Mariella Hankkila, Oona Kiiski, Eevi Antila, Iina Saranpää) 32,89, 3) Tampereen Pyrintö 2 (Silja Kemppainen, Emmi Karhe, Seela Kylmänen, Milla Raatikainen) 32,96, 4) Toijalan Vauhti 1 (Enni Sundström, Eva Helminen, Vilma Yli-Koivisto, Ilona Rahkonen) 33,54, 5) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Lilli Pohjola, Säde Rasinmäki, Minea Järnström, Noora Nieminen) 33,87, 6) Nokian Pyry 1 (Miisa Lyijynen, Iida Hatanpää, Iida Yli-Korpela, Saimi Uusitalo) 34,16. Erä 3 1) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Aada Kölhi, Eevi Kölhi, Isla Juselius, Bianca Mikkola) 30,77, 2) Tampereen Pyrintö 1 (Pinja Luontila, Ella Rouhiainen, Lumi Pennanen, Amalia Hämäläinen) 31,63, 3) Forssan Salama 1 (Vendi Lehtimäki, Pinja Kallionpää, Tiana Huhtala, Minja Kaunisharju) 31,68, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Elisa Eilola, Ella Rajala, Ethel Råtts, Senni Rantala) 32,03, 5) Kangasalan Kisa 1 (Amanda Onnela, Petra Lehtonen, Maija Häkli, Rosanna Lehtonen) 33,21, 6) Vehmaisten Urheilijat 1 (Hertta Ikonen, Olivia Laitinen, Matilda Puolimatka, Tessa Heiskanen) 34,17.

T11 4x600m viesti 1) Kangasalan Kisa 1 (Amanda Onnela, Petra Lehtonen, Maija Häkli, Rosanna Lehtonen) 8.28,08, 2) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Aada Kölhi, Eevi Kölhi, Isla Juselius, Bianca Mikkola) 8.45,58, 3) Tampereen Pyrintö 1 (Jessi Saloniemi, Silja Kemppainen, Ella Rouhiainen, Pinja Luontila) 8.52,80, 4) Nokian Urheilijat 1 (Mariella Hankkila, Oona Kiiski, Eevi Antila, Iina Saranpää) 8.54,52, 5) Tampereen Pyrintö 2 (Amanda Eskelinen, Amalia Hämäläinen, Iina Nuuttinen, Elli Tulkki) 9.06,13, 6) Ikaalisten Urheilijat 1 (Saimi Aho, Sanja Rajasalo, Stella Hillman, Oona Savolainen) 9.08,27, 7) Forssan Salama 1 (Minja Kaunisharju, Pinja Kallionpää, Ruqayah Mahmood Ayad, Vendi Lehtimäki) 9.08,57, 8) Urjalan Urheilijat 1 (Emmi Vankka, Minna Leinamo, Anni Kaleva, Kaisa Nikkilä) 9.17,85, 9) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Senni Rantala, Noora Nieminen, Ethel Råtts, Ella Rajala) 9.20,84, 10) Viialan Valtti 1 (Hilma Niemi, Fanni Alila, Emmi Lönnqvist, Sara Majamäki) 9.26,68, 11) Toijalan Vauhti 1 (Vilma Yli-Koivisto, Eva Helminen, Ilona Rahkonen, Enni Sundström) 9.49,44, 12) Nokian Pyry 1 (Miisa Lyijynen, Iida Hatanpää, Venla Uitti, Iida Yli-Korpela) 9.49,58, 13) Kangasalan Kisa 2 (Maria Tiits, Milja Häkli, Hertta Soikkeli, Mailis Ijäs) 9.58,85, 14) Hämeenlinnan Tarmo 2 (Minttu Tunturi, Sonja Pääkkönen, Viola Mäkinen, Helka Simola) 10.02,56, 15) Tampereen Pyrintö 3 (Emmi Karhe, Lumi Pennanen, Peppi Raunio, Seela Kylmänen) 10.09,44.

P13 4x100m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 (Aarni Elomaa, Nooa Hyvärinen, Aapeli Karislahti, Veikka Peltotalo) 54,37, 2) Ikaalisten Urheilijat 1 (Eliel Kärkkäinen, Nuutti Nisukangas, Oskari Savolainen, Tuomas Mäkelä) 56,64, 3) Nokian Urheilijat 1 (Jyri Mäkelä, Leevi Björkholm, Jaakko Jartti, Elmo Härkönen) 1.00,57, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Akseli Koivula, Akseli Kuusjärvi, Viljami Kuusjärvi, Joonas Kolehmainen) 1.00,68, 5) Tampereen Pyrintö 2 (Eemeli Raunio, Eelis Hartikainen, Luukas Kokkonen, Viljami Nummi) 1.02,61, 6) Vehmaisten Urheilijat 1 (Miro Silvola, Olli Ahvenjärvi, Topias Hämäläinen, Onni Koski) 1.03,87.

P13 4x600m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 (Jalmari Koskinen, Aapeli Karislahti, Nooa Hyvärinen, Veikka Peltotalo) 7.39,99, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Akseli Koivula, Akseli Kuusjärvi, Viljami Kuusjärvi, Joonas Kolehmainen) 8.06,05, 3) Nokian Urheilijat 1 (Leevi Björkholm, Jyri Mäkelä, Jaakko Jartti, Elmo Härkönen) 8.21,24, 4) Vehmaisten Urheilijat 1 (Onni Koski, Olli Ahvenjärvi, Miro Silvola, Topias Hämäläinen) 8.56,03, 5) Tampereen Pyrintö 2 (Aarni Elomaa, Viljami Nummi, Luukas Kokkonen, Eelis Hartikainen) 8.59,68, Ikaalisten Urheilijat 1 (Tuomas Mäkelä, Oskari Savolainen, Nuutti Nisukangas, Eliel Kärkkäinen) DNS.

P13 4x60m aitaviesti 1) Tampereen Pyrintö 1 (Jalmari Koskinen, Jere Kinnunen, Nooa Hyvärinen, Veikka Peltotalo) 42,68, 2) Ikaalisten Urheilijat 1 (Eliel Kärkkäinen, Nuutti Nisukangas, Oskari Savolainen, Tuomas Mäkelä) 48,12, 3) Tampereen Pyrintö 2 (Aapeli Karislahti, Eemeli Raunio, Eelis Hartikainen, Luukas Kokkonen) 49,14.

T13 4x100m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 53,27, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 55,13, 3) Ikaalisten Urheilijat 1 IkaalU 55,25, 4) Vehmaisten Urheilijat 1 VehmU 56,08, 5) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 56,20, 6) Toijalan Vauhti 1 ToijVau 57,49, 7) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 57,60, 8) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 LempKiYU 59,29, 9) Tampereen Pyrintö 3 TampPy 1.00,12, 10) Vehmaisten Urheilijat 2 VehmU 1.00,54, 11) Hämeenlinnan Tarmo 2 HämeenlTa 1.01,49, 12) Forssan Salama 1 ForssSa 1.01,98, 13) Tampereen Pyrintö 4 TampPy 1.03,82
Erä 1 1) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Minea Laukkanen, Olivia Oksjoki, Feza Mbonabingi, Aino Aalto) 59,29, 2) Vehmaisten Urheilijat 2 (Sani Saarinen, Tuuli Lahtinen, Moona Puolimatka, Maija Koski) 1.00,54, 3) Tampereen Pyrintö 4 (Liina Lahtinen, Elsa Lindroos, Moonika Riihimäki, Laura Haarla) 1.03,82. Erä 2 1) Tampereen Pyrintö 2 (Elea Koskinen, Tiia Rothovius, Lumi Rekonius, Janette Vähäoja) 57,60, 2) Tampereen Pyrintö 3 (Roosa Aulamo, Aura Kulmala, Reea Hiitelä, Sofia Niemi) 1.00,12, 3) Hämeenlinnan Tarmo 2 (Nuppu Tunturi, Silja Kariniemi, Salla Lehtonen, Monika Pekkola) 1.01,49, 4) Forssan Salama 1 (Vera Sarin, Vanessa Vesala, Mandi Lehtimäki, Nia Kytäjä) 1.01,98. Erä 3 1) Tampereen Pyrintö 1 (Noora Moisio, Kristiina Tamski, Aino Heikkilä, Neea Keso) 53,27, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Erin Lönnqvist, Venla Vaittinen, Aada Viskari, Nanna Harkki) 55,13, 3) Ikaalisten Urheilijat 1 (Nita Kuusisto, Kamilla Hillman, Milla Kulmala, Ella Kurula) 55,25, 4) Vehmaisten Urheilijat 1 (Fiona Giraut, Iida Lahtinen, Veera Saarela, Oona Mongkol) 56,08, 5) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Siiri Niskanen, Nelli Karevaara, Eerika Nieminen, Unna Törmänen) 56,20, 6) Toijalan Vauhti 1 (Venla Mattila, Meri Vahteristo, Jade Hukka, Julia Suolaniemi) 57,49.

T13 4x600m viesti 1) Tampereen Pyrintö 1 (Laura Haarla, Vilma Luontila, Moonika Riihimäki, Reea Hiitelä) 7.55,37, 2) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Nelli Karevaara, Siiri Niskanen, Salla Lehtonen, Venla Mennala) 8.00,13, 3) Vehmaisten Urheilijat 1 (Fiona Giraut, Vilma Tiili, Veera Saarela, Oona Mongkol) 8.10,89, 4) Tampereen Pyrintö 2 (Aino Heikkilä, Neea Keso, Elea Koskinen, Janette Vähäoja) 8.10,98, 5) Toijalan Vauhti 1 (Meri Vahteristo, Taika Ojanen, Venla Mattila, Julia Suolaniemi) 8.14,27, 6) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Venla Vaittinen, Aino Aalto, Helmi Rajamäki, Erin Lönnqvist) 8.25,58, 7) Forssan Salama 1 (Vera Sarin, Vanessa Vesala, Mandi Lehtimäki, Nia Kytäjä) 8.26,06, 8) Ikaalisten Urheilijat 1 (Nita Kuusisto, Ella Kurula, Milla Kulmala, Kamilla Hillman) 8.49,70, 9) Hämeenlinnan Tarmo 2 (Monika Pekkola, Silja Kariniemi, Eerika Nieminen, Unna Törmänen) 8.51,53, 10) Tampereen Pyrintö 3 (Sofia Niemi, Noora Moisio, Tiia Rothovius, Aura Kulmala) 9.01,96, 11) Tampereen Pyrintö 4 (Nea Kokko, Minttu Saarilahti, Minea Murkka, Elsa Lindroos) 9.25,07, Vehmaisten Urheilijat 2 (Iida Lahtinen, Tuuli Lahtinen, Maija Koski, Moona Puolimatka) DNS.

T13 4x60m aitaviesti 1) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 43,22, 2) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 45,39, 3) Vehmaisten Urheilijat 1 VehmU 45,45, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 46,00, 5) Ikaalisten Urheilijat 1 IkaalU 47,19, 6) Tampereen Pyrintö 4 TampPy 49,20, 7) Forssan Salama 1 ForssSa 56,44, Hämeenlinnan Tarmo 2 HämeenlTa DQ, Tampereen Pyrintö 3 TampPy DNF, Tampereen Pyrintö 2 TampPy DNF
Erä 1 1) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Unna Törmänen, Siiri Niskanen, Silja Kariniemi, Nelli Karevaara) 45,39, 2) Tampereen Pyrintö 4 (Nea Kokko, Aura Kulmala, Tiia Rothovius, Janette Vähäoja) 49,20, Tampereen Pyrintö 3 (Laura Haarla, Moonika Riihimäki, Elsa Lindroos, Reea Hiitelä) DNF. Erä 2 1) Forssan Salama 1 (Vera Sarin, Vanessa Vesala, Mandi Lehtimäki, Emma Korvenoja) 56,44, Tampereen Pyrintö 2 (Minttu Saarilahti, Sofia Niemi, Elea Koskinen, Roosa Aulamo) DNF. Erä 3 1) Vehmaisten Urheilijat 1 (Fiona Giraut, Oona Mongkol, Moona Puolimatka, Veera Saarela) 45,45, 2) Ikaalisten Urheilijat 1 (Nita Kuusisto, Milla Kulmala, Venla Smolander, Kamilla Hillman) 47,19. Erä 4 1) Tampereen Pyrintö 1 (Aino Heikkilä, Lumi Rekonius, Noora Moisio, Neea Keso) 43,22, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Erin Lönnqvist, Feza Mbonabingi, Helmi Rajamäki, Venla Vaittinen) 46,00, Hämeenlinnan Tarmo 2 (Nuppu Tunturi, Salla Lehtonen, Monika Pekkola, Eerika Nieminen) DQ.

P15 4x100m viesti 1) Tammelan Ryske 1 TammRy 48,52, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 49,00, 3) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 51,78, 4) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 52,54, 5) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 53,13, 6) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 LempKiYU 53,33, 7) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 56,07, 8) Viialan Valtti 1 ViialVa 1.01,90
Erä 1 1) Urjalan Urheilijat 1 (Oiva Kaapu, Rasmus Vankka, Vilho Vehmas, Niilo Hakala) 52,54, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Aarne Kalela, Eero Ranta, Pietari Koivula, Aapo Närhi) 53,33, 3) Tampereen Pyrintö 2 (Leo Riippa, Jalmari Koskinen, Oula Vuori, Aaro Hartikainen) 56,07, 4) Viialan Valtti 1 (Eemil Sandström, Veli Lepo, Samu Pentinniemi, Oiva Lepo) 1.01,90. Erä 2 1) Tammelan Ryske 1 (Niilo Laukkanen, Joona Salminen, Ville Rekola, Aleksi Jokela) 48,52, 2) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Otso Luodeslampi, Niklas Piirainen, Eelis Kuusjärvi, Jesse Mäenpää) 49,00, 3) Tampereen Pyrintö 1 (Marius Riihimäki, Leevi Ortju, Jami Pesonen, Paavo Lahti) 51,78, 4) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Tuomas Rättö, Joel Seppälä, Vilho Peltotalo, Olli Seppälä) 53,13.

P15 4x800m viesti 1) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Jesse Salo, Eelis Kuusjärvi, Otso Luodeslampi, Eero Ranta) 9.07,02, 2) Tammelan Ryske 1 (Ville Rekola, Niilo Laukkanen, Joona Salminen, Aleksi Jokela) 10.01,24, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Olli Seppälä, Tuomas Rättö, Vilho Peltotalo, Joel Seppälä) 10.13,53, 4) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 (Aarne Kalela, Aapo Närhi, Pietari Koivula, Niklas Piirainen) 10.28,06, 5) Tampereen Pyrintö 1 (Leevi Ortju, Marius Riihimäki, Leo Riippa, Jami Pesonen) 10.43,15.

P15 4x80m aitaviesti 1) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 LempKiYU 50,55, 2) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 52,65, 3) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 53,21, 4) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 1.02,04
Erä 1 1) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Tuomas Rättö, Olli Seppälä, Vilho Peltotalo, Joel Seppälä) 52,65, 2) Tampereen Pyrintö 2 (Aaro Hartikainen, Vili Lahtinen, Oula Vuori, Leo Riippa) 1.02,04. Erä 2 1) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 (Eelis Kuusjärvi, Eero Ranta, Aarne Kalela, Niklas Piirainen) 50,55, 2) Tampereen Pyrintö 1 (Leevi Ortju, Paavo Lahti, Jami Pesonen, Marius Riihimäki) 53,21.

T15 4x100m viesti 1) Vehmaisten Urheilijat 1 VehmU 50,85, 2) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 51,11, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 52,19, 4) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 53,39, 5) Viialan Valtti 1 ViialVa 55,23, 6) Tampereen Pyrintö 3 TampPy 55,56, 7) Tampereen Pyrintö 4 TampPy 56,08, 8) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 56,77, 9) Nokian Urheilijat 1 NokU 57,19, 10) Tampereen Pyrintö 5 TampPy 59,28
Erä 1 1) Tampereen Pyrintö 3 (Karolina Tapala, Fanny Rantanen, Angeliina Ruotsalainen, Lotta Savilahti) 55,56, 2) Tampereen Pyrintö 4 (Oona Moisio, Oona Kokko, Saima Laakkonen, Hertta Hakala) 56,08, 3) Nokian Urheilijat 1 (Emma Haka-Risku, Jenna Järvenmäki, Tutta Murtoniemi, Venla Patrikainen) 57,19, 4) Tampereen Pyrintö 5 (Nea Kokko, Emilia Aho, Iitu Rantalainen, Milla Lautala) 59,28. Erä 2 1) Vehmaisten Urheilijat 1 (Silja Saarinen, Aino Aalto, Emmi Savenius, Emmi Mäkinen) 50,85, 2) Tampereen Pyrintö 1 (Monamaria Pyhältö, Krista Lehti, Juuli Markkula, Iida Kastarinen) 51,11, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Liisa Marttila, Emilia Rättö, Camilla Uschanov, Maria Djusko) 52,19, 4) Tampereen Pyrintö 2 (Jenny Laatikainen, Theresa Peltoniemi, Sini Rantala, Ella Mikkola) 53,39, 5) Viialan Valtti 1 (Vilja Hujanen, Julia Viitanen, Maija Oksa, Jenna Pentinniemi) 55,23, 6) Urjalan Urheilijat 1 (Aliina Koivula, Miina Paija, Peppi Vehmaa, Saara Tallbacka) 56,77.

T15 4x800m viesti 1) Vehmaisten Urheilijat 1 (Miriam Puolimatka, Silja Saarinen, Emmi Savenius, Pinja Kykkänen) 10.48,92, 2) Viialan Valtti 1 (Vilja Hujanen, Jenna Pentinniemi, Julia Viitanen, Maija Oksa) 11.11,21, 3) Nokian Urheilijat 1 (Emma Haka-Risku, Tutta Murtoniemi, Jenna Järvenmäki, Venla Patrikainen) 11.18,02, 4) Urjalan Urheilijat 1 (Miina Paija, Fanni Paija, Peppi Vehmaa, Helmi Hyytiäinen) 11.28,73, 5) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Liisa Marttila, Camilla Uschanov, Maria Djusko, Nuppu Tunturi) 12.00,09, 6) Tampereen Pyrintö 1 (Fanny Rantanen, Hertta Hakala, Emilia Aho, Karolina Tapala) 12.12,93, 7) Tampereen Pyrintö (Lotta Savilahti, Iitu Rantalainen, Saima Laakkonen, Angeliina Ruotsalainen) 12.24,14.

T15 4x80m aitaviesti 1) Tampereen Pyrintö 1 TampPy 50,10, 2) Tampereen Pyrintö 2 TampPy 51,86, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 HämeenlTa 52,17, 4) Tampereen Pyrintö 3 TampPy 58,06, 5) Tampereen Pyrintö 4 TampPy 58,47, 6) Urjalan Urheilijat 1 UrjU 59,98
Erä 1 1) Tampereen Pyrintö 3 (Fanny Rantanen, Emilia Aho, Oona Kokko, Saima Laakkonen) 58,06, 2) Tampereen Pyrintö 4 (Milla Lautala, Hertta Hakala, Lotta Savilahti, Karolina Tapala) 58,47, 3) Urjalan Urheilijat 1 (Miina Paija, Aliina Koivula, Milla Isoviita, Fanni Paija) 59,98. Erä 2 1) Tampereen Pyrintö 1 (Theresa Peltoniemi, Iida Kastarinen, Kristiina Tamski, Juuli Markkula) 50,10, 2) Tampereen Pyrintö 2 (Oona Moisio, Ella Mikkola, Jenny Laatikainen, Angeliina Ruotsalainen) 51,86, 3) Hämeenlinnan Tarmo 1 (Liisa Marttila, Emilia Rättö, Camilla Uschanov, Maria Djusko) 52,17.

Seuranmestaruuskisat 27.7.2021

M 1500m 1) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 4.41,21.

M Pituus 1) Anselmi Jaatinen UrjU 5,16.

N 100m (+0,9) 1) Henna Kaunistola LauttLu 13,77, 2) Silja Soini TampU 14,38, 3) Inari Leppäniemi KokemKV 14,53, Sohvi Kenttälä VehmU DNS.

N Pituus 1) Henna Kaunistola LauttLu 4,55, 2) Lima Kaki TampU 4,41, 3) Kiia Alenius TampU 4,13.

N Kiekko 1) Mette Karppanen UrjU 31,87, 2) Emilia Eskola UrjU 26,84, 3) Mirva Iso-Kokkila UrjU 21,84, 4) Mari Koskinen UrjU 8,95.

T7 40m 1) Vilja Eskola OrivPo 8,02, 2) Siiri Sivonen UrjU 8,13, 3) Venla Paija UrjU 8,43, 4) Eini Blistanov UrjU 8,52, 5) Jarona Niemelä UrjU 9,53, 6) Aava Taipale UrjU 10,05, 7) Fanny Koskinen UrjU 10,38
Erä 1 1) Vilja Eskola OrivPo 8,02, 2) Jarona Niemelä UrjU 9,53, 3) Aava Taipale UrjU 10,05. Erä 2 1) Siiri Sivonen UrjU 8,13, 2) Venla Paija UrjU 8,43, 3) Eini Blistanov UrjU 8,52, 4) Fanny Koskinen UrjU 10,38.

P7 40m 1) Roni Marjamäki UrjU 8,37, 2) Sisu Vesakoski UrjU 8,53, 3) Aatu Jaatinen UrjU 9,34.

T9 40m 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,09, 2) Venla Lehtola VehmU 7,39, 3) Lyydia Toivonen UrjU 7,47, 4) Elli Toorikka UrjU 7,62, 5) Mila Kataisto UrjU 7,80, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 7,92, 7) Minja Antila UrjU 8,04, 8) Maia Joenpalo UrjU 8,14, 9) Nella Koskinen UrjU 8,47, 10) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,53
Erä 1 1) Kerttu Mäkinen UrjU 7,92, 2) Minja Antila UrjU 8,04, 3) Maia Joenpalo UrjU 8,14, 4) Nella Koskinen UrjU 8,47, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,53. Erä 2 1) Sissi Vesakoski UrjU 7,09, 2) Venla Lehtola VehmU 7,39, 3) Lyydia Toivonen UrjU 7,47, 4) Elli Toorikka UrjU 7,62, 5) Mila Kataisto UrjU 7,80.

T9 Pituus 1) Sissi Vesakoski UrjU 3,32, 2) Venla Lehtola VehmU 3,20, 3) Lyydia Toivonen UrjU 2,81, 4) Elli Toorikka UrjU 2,80, 5) Mila Kataisto UrjU 2,80, 6) Minja Antila UrjU 2,72, 7) Maia Joenpalo UrjU 2,42, 8) Nella Koskinen UrjU 2,22, 9) Kerttu Mäkinen UrjU 2,07, 10) Elisa Kaija ForssSa 1,90, 11) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,77.

P9 40m 1) Roope Riippi HämeenlTa 7,16, 2) Arttu Kaleva UrjU 7,78.

P9 Pituus 1) Roope Riippi HämeenlTa 3,48, 2) Arttu Kaleva UrjU 2,95, 3) Roni Marjamäki UrjU 2,60, 4) Anton Laakso UrjU 2,40.

T11 60m 1) Tiana Huhtala ForssSa 9,39, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 9,68, 3) Anni Kaleva UrjU 9,75, 4) Emmi Vankka UrjU 9,88, 5) Olivia Mattila ForssSa 9,93, 6) Enia Taipale UrjU 11,01.

T11 600m 1) Emmi Vankka UrjU 2.12,50, 2) Anni Kaleva UrjU 2.27,82, 3) Elli Toorikka UrjU 2.31,04, 4) Sissi Vesakoski UrjU 2.37,09, 5) Enia Taipale UrjU 2.49,34.

T11 Pituus 1) Tiana Huhtala ForssSa 4,10, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 3,96, 3) Anni Kaleva UrjU 3,96, 4) Emmi Vankka UrjU 3,73, 5) Olivia Mattila ForssSa 3,67, 6) Enia Taipale UrjU 3,15, 7) Anni Kastikainen ForssSa 2,24.

T11 Kuula 1) Minja Kaunisharju ForssSa 8,19, 2) Olivia Mattila ForssSa 6,49, 3) Emmi Vankka UrjU 6,32, 4) Anni Kaleva UrjU 5,91, 5) Enia Taipale UrjU 4,12, 6) Anni Kastikainen ForssSa 3,79.

P11 60m 1) Eino Korpela TammRy 9,42, 2) Niilo Vehmas UrjU 9,60, 3) Jami Nummi KiukKi 9,61, 4) Onni Mäkinen UrjU 9,96, 5) Aatto Blistanov UrjU 10,02, 6) Aapo Nummila TammRy 10,32, 7) Aapo Jaatinen UrjU 10,57, 8) Elmo Vesakoski UrjU 11,19
Erä 1 (+0,8) 1) Aatto Blistanov UrjU 10,02, 2) Aapo Jaatinen UrjU 10,57, 3) Elmo Vesakoski UrjU 11,19. Erä 2 (+0,7) 1) Eino Korpela TammRy 9,42, 2) Niilo Vehmas UrjU 9,60, 3) Jami Nummi KiukKi 9,61, 4) Onni Mäkinen UrjU 9,96, 5) Aapo Nummila TammRy 10,32.

P11 600m 1) Niilo Vehmas UrjU 2.00,17, 2) Eino Korpela TammRy 2.02,57, 3) Onni Mäkinen UrjU 2.03,90, 4) Aapo Nummila TammRy 2.21,59, 5) Aapo Jaatinen UrjU 2.41,33, 6) Elmo Vesakoski UrjU 2.41,43.

P11 Pituus 1) Eino Korpela TammRy 4,23, 2) Aapo Nummila TammRy 3,83, 3) Onni Mäkinen UrjU 3,78, 4) Niilo Vehmas UrjU 3,60, 5) Aapo Jaatinen UrjU 3,34, 6) Aatu Koivula UrjU 3,14, 7) Elmo Vesakoski UrjU 2,94.

P11 Kuula 1) Eino Korpela TammRy 7,90, 2) Aapo Nummila TammRy 6,96, 3) Elmo Vesakoski UrjU 5,97, 4) Aatu Koivula UrjU 5,95, 5) Niilo Vehmas UrjU 5,94, 6) Aapo Jaatinen UrjU 5,44, 7) Mikko Kumpulainen UrjU 4,46, 8) Arttu Kaleva UrjU 3,99.

T13 60m (+0,2) 1) Netta Nummi KiukKi 9,43, 2) Heidi Kaunistola LauttLu 9,54, 3) Fanni Paija UrjU 9,56.

T13 Korkeus 1) Fanni Paija UrjU 125, 2) Ella Kaija ForssSa 120.

T13 Keihäs 1) Rebekka Petro HämeenlTa 34,84, 2) Vilja Välimäki TammRy 25,82, 3) Netta Nummi KiukKi 24,99, 4) Fanni Paija UrjU 18,07, 5) Ella Kaija ForssSa 16,24, 6) Kerttu Kumpulainen UrjU 15,84.

P13 60m (-0,1) 1) Onni Korpela TammRy 9,59.

P13 Korkeus 1) Onni Korpela TammRy 125, 2) Jami Nummi KiukKi 120.

P15 100m 1) Aleksi Jokela TammRy 12,15, 2) Niilo Hakala UrjU 12,58, 3) Jesse Mäenpää LempKiYU 13,00, 4) Eemil Siuko PunkalKu 13,07, 5) Aku Järvelä NokU 13,30, 6) Samu Puolitaival IkaalU 14,00, 7) Rasmus Vankka UrjU 14,01, 8) Vilho Vehmas UrjU 14,86
Erä 1 (+0,1) 1) Samu Puolitaival IkaalU 14,00, 2) Rasmus Vankka UrjU 14,01, 3) Vilho Vehmas UrjU 14,86. Erä 2 (-0,2) 1) Aleksi Jokela TammRy 12,15, 2) Niilo Hakala UrjU 12,58, 3) Jesse Mäenpää LempKiYU 13,00, 4) Eemil Siuko PunkalKu 13,07, 5) Aku Järvelä NokU 13,30.

P15 800m 1) Rasmus Vankka UrjU 2.25,62, 2) Vilho Vehmas UrjU 2.39,01.

P15 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 5,17, 2) Rasmus Vankka UrjU 4,75, 3) Vilho Vehmas UrjU 3,77.

P15 Kiekko 1) Jesse Mäenpää LempKiYU 37,97, 2) Aku Järvelä NokU 33,66, 3) Rasmus Vankka UrjU 25,01, 4) Vilho Vehmas UrjU 16,33, Jussi Koskela KangKi DNS.

T15 100m (+0,8) 1) Neea Nummi KiukKi 13,65, 2) Miina Paija UrjU 13,84, 3) Isla Lehtonen NaantLöy 14,26.

T15 800m 1) Vilja Hujanen ViialVa 2.35,98, Miina Paija UrjU DNF.

T15 Pituus 1) Neea Nummi KiukKi 4,87, 2) Miina Paija UrjU 4,70, 3) Isla Lehtonen NaantLöy 4,44, 4) Erica Syrjälä TammRy 3,97, 5) Netta Nummi KiukKi 3,94, 6) Leena Hakala UrjU 2,12.

T15 Kiekko 1) Erica Syrjälä TammRy 31,26, 2) Milja Kaapu PunkalKu 30,90, 3) Rebekka Petro HämeenlTa 28,31, 4) Viivi Välimäki TammRy 28,20, 5) Peppi Vehmaa UrjU 25,10, 6) Isla Lehtonen NaantLöy 22,62, 7) Vilma Lehto HämeenlTa 22,20, 8) Aliina Koivula UrjU 22,14, 9) Leena Hakala UrjU 14,66.

M17 100m (-0,2) 1) Anselmi Jaatinen UrjU 13,15.

M17 Korkeus 1) Jesse Mäenpää LempKiYU 160.

M17 Kuula 1) Juho Suominen PiikkKe 14,83.

M17 Kiekko 1) Juho Suominen PiikkKe 48,45.

N17 Kuula 1) Lumi Vahteristo ToijVau 11,20, 2) Peppi Vehmaa UrjU 10,58, 3) Miina Paija UrjU 10,20, 4) Viivi Välimäki TammRy 9,60, 5) Vilja Hujanen ViialVa 8,94.

 

Varstakisat 11.7.2021

N 100m (-1,5) 1) Pinja Lehtinen LempKiYU 13,23.

N 3000m 1) Ida-Sofia Simola JyväskKU 11.42,93, 2) Silja Lehto VehmU 12.57,33, 3) Krista Virtanen HämeenlTa 13.35,09, Maarit Kuhmonen TampU DNS.

N Pituus 1) Pinja Lehtinen LempKiYU 5,31, 2) Arlena Mikkonen TampU 5,17, 3) Emma Hietaoja LänsiUU 5,08, 4) Aino Koskimäki KerU 4,78, 5) Anni Vähäkoski TampU 4,72, 6) Meiju Iso-Jaakkola TampPy 4,09.

N Kiekko 1) Anni Vähäkoski TampU 40,51, 2) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 39,94, 3) Sanni Krapi LoimJa 39,69.

N 3000m kävely 1) Tuuli Murtoniemi NokU 17.44,39, 2) Jenni Lahtinen IkurinVi 17.48,88, 3) Veera Rantala LempKiYU 19.57,76, 4) Kaisa Unkila FinnMR 22.47,37, 5) Emilia Eskola UrjU 23.04,74, Venla Laiho LaitJy DNS.

M 100m (-1,7) 1) Aleksi Hakanen LauttLu 11,95, 2) Marko Petäjä ForssSa 12,26, 3) Joona Sointu LempKiYU 12,53, 4) Veijo Kylmäpuro HKV 14,05.

M 3000m 1) Joona Sointu LempKiYU 9.52,50, 2) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 10.02,65.

M Kuula 1) Eetu Kangas SeinäjSU 14,05, 2) Lauri Laasala ToijVau 13,23, 3) Aleksi Hakanen LauttLu 12,73, 4) Mika Parkkali PorinYU 12,67, 5) Marko Petäjä ForssSa 11,33, 6) Olli Juvonen JanJa 11,24, 7) Teemu Salminen ToijVau 10,34, 8) Matti Saunanen IkaalU 8,07, 9) Hannu Mero UrjU 6,90.

M Kiekko 1) Ari Salo ValkHa 44,46, 2) Olli Juvonen JanJa 35,97, 3) Matti Saunanen IkaalU 17,75, 4) Hannu Mero UrjU 15,08, Eetu Kangas SeinäjSU NM.

M Keihäs 1) Joonas Oksanen TampPy 66,85, 2) Pyry Mäkinen VeikkVei 58,30, Hannu Mero UrjU DNS.

M 3000m kävely 1) Matias Korpela TuUL 12.27,96, 2) Heikki Lahtinen IkurinVi 19.04,62.

T7 40m 1) Venla Paija UrjU 8,25, 2) Sanni Lahdenperä UlvST 8,43, 3) Siiri Sivonen UrjU 8,48, 4) Eini Blistanov UrjU 8,74, 5) Jarona Niemelä UrjU 9,40, 6) Ada Harjula UrjU 9,55, 7) Fanny Lisko ViialVa 9,74, 8) Fanny Koskinen UrjU 10,41, 9) Aino Ojala UrjU 10,50, 10) Iina Tulonen UrjU 10,82
Erä 1 (-1,9) 1) Venla Paija UrjU 8,25, 2) Jarona Niemelä UrjU 9,40, 3) Ada Harjula UrjU 9,55, 4) Fanny Lisko ViialVa 9,74, 5) Fanny Koskinen UrjU 10,41. Erä 2 (-2,5) 1) Sanni Lahdenperä UlvST 8,43, 2) Siiri Sivonen UrjU 8,48, 3) Eini Blistanov UrjU 8,74, 4) Aino Ojala UrjU 10,50, 5) Iina Tulonen UrjU 10,82.

P7 40m (-2,6) 1) Eino Vehmas UrjU 8,01, 2) Roni Marjamäki UrjU 8,32, 3) Roope Majuri KiukKi 8,39, 4) Mikael Anttila NokU 10,15, Roope Haapakangas PyhäjPo DNS, Aapo Koskinen UrjU DNS.

T8 40m 1) Minea Kaukojärvi ViialVa 7,31, 2) Ruut Lisko ViialVa 7,71, 3) Elli Toorikka UrjU 7,76, 4) Viivi Pakkanen ViialVa 8,02, 5) Minja Antila UrjU 8,35, 6) Maia Joenpalo UrjU 8,37, 7) Eerika Anttila NokU 8,80, 8) Elvi Alila ViialVa 8,87
Erä 1 (-4,0) 1) Ruut Lisko ViialVa 7,71, 2) Viivi Pakkanen ViialVa 8,02, 3) Maia Joenpalo UrjU 8,37, 4) Elvi Alila ViialVa 8,87. Erä 2 (-2,3) 1) Minea Kaukojärvi ViialVa 7,31, 2) Elli Toorikka UrjU 7,76, 3) Minja Antila UrjU 8,35, 4) Eerika Anttila NokU 8,80.

P8 40m (-3,0) 1) Arttu Kaleva UrjU 7,67, 2) Oiva Ojala UrjU 8,20, 3) Anton Laakso UrjU 8,40.

T9 40m 1) Ilona Rahkonen ToijVau 7,20, 2) Sofia Viitanen ViialVa 7,38, 3) Eerika Lonka HämeenlTa 7,41, 4) Mila Kataisto UrjU 7,78, 5) Kerttu Kovero ToijVau 7,88, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 8,25, 7) Miia Käpylä ViialVa 8,64, 8) Nella Koskinen UrjU 8,65, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,23
Erä 1 (-2,0) 1) Mila Kataisto UrjU 7,78, 2) Miia Käpylä ViialVa 8,64, 3) Nella Koskinen UrjU 8,65, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,23. Erä 2 (-3,0) 1) Ilona Rahkonen ToijVau 7,20, 2) Sofia Viitanen ViialVa 7,38, 3) Eerika Lonka HämeenlTa 7,41, 4) Kerttu Kovero ToijVau 7,88, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 8,25.

T9 1000m 1) Eerika Lonka HämeenlTa 4.22,70, 2) Tiitu Murtoniemi NokU 4.24,18, 3) Sofia Viitanen ViialVa 4.28,35, 4) Ruut Lisko ViialVa 4.45,41, 5) Minea Kaukojärvi ViialVa 4.50,06, 6) Kerttu Kovero ToijVau 4.50,78.

T9 Pituus 1) Ilona Rahkonen ToijVau 3,42, 2) Minea Kaukojärvi ViialVa 3,12, 3) Sofia Viitanen ViialVa 3,06, 4) Ruut Lisko ViialVa 2,94, 5) Elli Toorikka UrjU 2,88, 6) Eerika Lonka HämeenlTa 2,88, 7) Mila Kataisto UrjU 2,88, 8) Minja Antila UrjU 2,77, 9) Viivi Pakkanen ViialVa 2,77, 10) Kerttu Kovero ToijVau 2,68, 11) Miia Käpylä ViialVa 2,30, 12) Nella Koskinen UrjU 2,22, 13) Eerika Anttila NokU 2,20, 14) Maia Joenpalo UrjU 2,18, 15) Elvi Alila ViialVa 1,95, 16) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,66.

T9 Kuula 1) Ilona Rahkonen ToijVau 5,28, 2) Minea Kaukojärvi ViialVa 5,19, 3) Mila Kataisto UrjU 4,65, 4) Miia Käpylä ViialVa 3,65, 5) Kerttu Kovero ToijVau 3,59, 6) Eerika Anttila NokU 3,58, 7) Viivi Pakkanen ViialVa 3,16, 8) Ruut Lisko ViialVa 3,08, 9) Nella Koskinen UrjU 2,89, 10) Kerttu Mäkinen UrjU 2,57, 11) Elvi Alila ViialVa 2,32, 12) Sara-Linnea Rajala UrjU 2,26.

P9 40m (-3,0) 1) Daniel Höijer HämeenlTa 7,33, 2) Leo Mikkola HämeenlTa 7,35, 3) Vilho Mennala HämeenlTa 7,58, Antti Isotalo LempKiYU DNS.

P9 1000m 1) Leo Mikkola HämeenlTa 3.56,77, 2) Antti Isotalo LempKiYU 4.04,32, 3) Eino Vehmas UrjU 4.22,87, 4) Oiva Ojala UrjU 5.07,34.

P9 Pituus 1) Anton Lindén LoimLei 3,10, 2) Arttu Kaleva UrjU 2,83, 3) Eino Vehmas UrjU 2,79, 4) Niklas Järnström LempKiYU 2,70.

P9 Kiekko 1) Leo Mikkola HämeenlTa 18,43, 2) Anton Lindén LoimLei 14,43, 3) Niklas Järnström LempKiYU 13,19, 4) Eino Vehmas UrjU 7,64.

P10 60m (-2,1) 1) Oiva Lepo ViialVa 10,15, 2) Niklas Hukka ToijVau 10,32, 3) Aatto Blistanov UrjU 10,36, 4) Aapo Jaatinen UrjU 10,65, 5) Mikko Kumpulainen UrjU 11,00.

T10 60m (-2,8) 1) Emmi Vankka UrjU 10,06, 2) Olivia Mattila ForssSa 10,17, 3) Minttu Tunturi HämeenlTa 10,18, 4) Fanni Alila ViialVa 10,44, 5) Minea Järnström LempKiYU 11,28.

P11 60m (-2,1) 1) Aslan Aitolehti HKV 9,46, 2) Rasmus Majuri KiukKi 9,63, 3) Niilo Vehmas UrjU 9,68, 4) Onni Mäkinen UrjU 9,90, 5) Aapo Nummila TammRy 10,25.

P11 1000m 1) Antti Mäkelä HämeenlTa 3.38,49, 2) Niilo Vehmas UrjU 3.40,14, 3) Miska Mänty LempKiYU 3.45,08, 4) Onni Mäkinen UrjU 3.45,63, 5) Jaakko Hynnä SäkU 3.53,04, 6) Konsta Haikonen VirttNou 4.12,06.

P11 Pituus 1) Rasmus Majuri KiukKi 4,09, 2) Onni Mäkinen UrjU 3,80, 3) Aapo Nummila TammRy 3,70, 4) Aslan Aitolehti HKV 3,68, 5) Aatu Koivula UrjU 3,48, 6) Niilo Vehmas UrjU 3,46, 7) Aapo Jaatinen UrjU 3,27, 8) Oiva Lepo ViialVa 3,23, 9) Veeti Korkeakoski SäkU 3,16.

P11 Kuula 1) Veeti Korkeakoski SäkU 8,37, 2) Aapo Nummila TammRy 7,15, 3) Aslan Aitolehti HKV 6,21, 4) Niilo Vehmas UrjU 5,63, 5) Aapeli Myllymaa PorinYU 4,78, 6) Mikko Kumpulainen UrjU 4,51.

T11 60m 1) Bianca Mikkola HämeenlTa 9,43, 2) Sofia Lahdenperä UlvST 9,46, 3) Martta Koskivainio MarttMu 9,94, 4) Anni Kaleva UrjU 9,97, 5) Emma Toivonen LoimLei 9,99, 6) Saana Tähtinen VampU 10,48, 7) Salla Tähtinen VampU 10,74, 8) Emmi Lönnqvist ViialVa 10,83
Erä 1 (-2,8) 1) Saana Tähtinen VampU 10,48, 2) Salla Tähtinen VampU 10,74, 3) Emmi Lönnqvist ViialVa 10,83. Erä 2 (-4,7) 1) Bianca Mikkola HämeenlTa 9,43, 2) Sofia Lahdenperä UlvST 9,46, 3) Martta Koskivainio MarttMu 9,94, 4) Anni Kaleva UrjU 9,97, 5) Emma Toivonen LoimLei 9,99.

T11 1000m 1) Sofia Lahdenperä UlvST 3.25,82, 2) Ella Rajala LempKiYU 3.50,45, 3) Emmi Vankka UrjU 3.51,85.

T11 Korkeus 1) Emma Toivonen LoimLei 129, 2) Ronja Korpiaho MarttMu 129, 3) Ella Rajala LempKiYU 126, 4) Anni Kaleva UrjU 120, 5) Martta Koskivainio MarttMu 120, 6) Emmi Vankka UrjU 108, 7) Olivia Mattila ForssSa 102, Fanni Alila ViialVa.

T11 Kuula 1) Saana Tähtinen VampU 8,49, 2) Emma Toivonen LoimLei 8,09, 3) Riina Taipale PälkLL 7,50, 4) Salla Tähtinen VampU 6,71, 5) Olivia Mattila ForssSa 6,44, 6) Emmi Vankka UrjU 5,88, 7) Emmi Lönnqvist ViialVa 5,26, 8) Minea Järnström LempKiYU 5,06, 9) Fanni Alila ViialVa 4,55, 10) Anni Kastikainen ForssSa 3,87.

P12 60m (-1,8) 1) Joonas Kolehmainen LempKiYU 8,97, 2) Samu Pentinniemi ViialVa 9,03, 3) Niklas Ojanen TuUL 9,12.

T12 60m (-1,4) 1) Aleksandra Lovén HKV 9,19, 2) Venla Mennala HämeenlTa 9,38, 3) Fanni Paija UrjU 9,45, 4) Minja Mäkelä NoormNo 9,62, 5) Petra Pennanen HKV 10,30.

P13 1000m 1) Luukas Laitinen VirttNou 3.49,22.

P13 60m aidat (-3,7) 1) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 11,66.

P13 Pituus 1) Samu Pentinniemi ViialVa 4,45, 2) Nikolas Lindén LoimLei 4,34, 3) Niklas Ojanen TuUL 4,24.

P13 Kiekko 1) Niklas Ojanen TuUL 31,88.

T13 60m (-1,4) 1) Erin Lönnqvist LempKiYU 8,63, 2) Venla Mattila ToijVau 8,79, 3) Sanni Tähtinen VampU 9,02, 4) Janni Majuri KiukKi 9,27, 5) Lumi Rekonius TampPy 9,32, 6) Vilma Toivonen LoimLei 9,55.

T13 1000m 1) Helmi Haverinen ValkHa 3.27,69, 2) Helmi Hyytiäinen UrjU 3.28,14, 3) Nia Kytäjä ForssSa 3.29,00, 4) Laura Haarla TampPy 3.51,24.

T13 60m aidat 1) Erin Lönnqvist LempKiYU 10,30, 2) Venla Mennala HämeenlTa 11,21, 3) Fanni Paija UrjU 11,33, 4) Aleksandra Lovén HKV 11,35, 5) Laura Haarla TampPy 12,18, 6) Petra Pennanen HKV 12,62, 7) Vilma Toivonen LoimLei 12,67
Erä 1 (-3,5) 1) Venla Mennala HämeenlTa 11,21, 2) Laura Haarla TampPy 12,18, 3) Vilma Toivonen LoimLei 12,67. Erä 2 (-4,3) 1) Erin Lönnqvist LempKiYU 10,30, 2) Fanni Paija UrjU 11,33, 3) Aleksandra Lovén HKV 11,35, 4) Petra Pennanen HKV 12,62.

T13 Pituus 1) Erin Lönnqvist LempKiYU 4,52, 2) Sanni Tähtinen VampU 4,18, 3) Vilma Toivonen LoimLei 4,08, 4) Petra Pennanen HKV 4,05, 5) Minja Mäkelä NoormNo 4,04, 6) Janni Majuri KiukKi 4,02, 7) Lumi Rekonius TampPy 3,86, 8) Fanni Paija UrjU 3,50.

T13 Keihäs 1) Venla Mennala HämeenlTa 32,94, 2) Minja Mäkelä NoormNo 29,75, 3) Nuppu Tunturi HämeenlTa 22,59, 4) Fanni Paija UrjU 21,34, 5) Ella Rajala LempKiYU 20,36, 6) Lumi Rekonius TampPy 18,52, 7) Jade Hukka ToijVau 17,97, 8) Anni Mäkelä UrjU 15,63, 9) Petra Pennanen HKV 15,55, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 13,56.

P15 100m 1) Aleksi Jokela TammRy 12,34, 2) Lauri Kylmäpuro HKV 12,46, 3) Juho Touru ForssSa 13,27, 4) Aleksanteri Nyholm VirttNou 13,64, 5) Aarne Kalela LempKiYU 14,11, 6) Samu Puolitaival IkaalU 14,37, 7) Rasmus Vankka UrjU 14,39, 8) Vilho Vehmas UrjU 15,26, 9) Veli Lepo ViialVa 15,70
Erä 1 (-3,8) 1) Samu Puolitaival IkaalU 14,37, 2) Rasmus Vankka UrjU 14,39, 3) Vilho Vehmas UrjU 15,26, 4) Veli Lepo ViialVa 15,70. Erä 2 (-2,3) 1) Aleksi Jokela TammRy 12,34, 2) Lauri Kylmäpuro HKV 12,46, 3) Juho Touru ForssSa 13,27, 4) Aleksanteri Nyholm VirttNou 13,64, 5) Aarne Kalela LempKiYU 14,11.

P15 800m 1) Jesse Salo LempKiYU 2.17,91, 2) Rasmus Vankka UrjU 2.22,16, 3) Reko Salo UrjU 2.26,56, 4) Vilho Vehmas UrjU 2.40,11.

P15 100m aidat (-2,0) 1) Lauri Kylmäpuro HKV 14,37, 2) Eelis Kuusjärvi LempKiYU 17,63, 3) Samuel Ruohonen TampU 18,90, 4) Rasmus Vankka UrjU 19,00, 5) Veli Lepo ViialVa 21,35.

P15 Korkeus 1) Aarne Kalela LempKiYU 168, 2) Samuel Ruohonen TampU 165, 3) Vilho Vehmas UrjU 135, 4) Rasmus Vankka UrjU 131.

P15 Keihäs 1) Juho Touru ForssSa 52,80, 2) Aarne Kalela LempKiYU 40,20, 3) Niilo Laukkanen TammRy 39,52, 4) Elias Eskola UrjU 30,42.

T15 100m 1) Krista Lehti TampPy 13,34, 2) Ida Mäki LoimLei 13,68, 3) Janita Kinnanen VammsVoi 13,83, 4) Elli Kurkikangas TammRy 13,94, 5) Jenna Pentinniemi ViialVa 13,95, 6) Miina Paija UrjU 13,96, 7) Monamaria Pyhältö TampPy 13,99, 8) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,97, 9) Julia Viitanen ViialVa 16,16
Erä 1 (-1,7) 1) Jenna Pentinniemi ViialVa 13,95, 2) Miina Paija UrjU 13,96, 3) Monamaria Pyhältö TampPy 13,99, 4) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,97, 5) Julia Viitanen ViialVa 16,16. Erä 2 (-4,1) 1) Krista Lehti TampPy 13,34, 2) Ida Mäki LoimLei 13,68, 3) Janita Kinnanen VammsVoi 13,83, 4) Elli Kurkikangas TammRy 13,94.

T15 800m 1) Emmi Piispanen LahdA 2.33,60, 2) Vilja Hujanen ViialVa 2.34,92, 3) Miina Paija UrjU 2.34,96, 4) Tutta Murtoniemi NokU 3.02,31.

T15 80m aidat (-1,6) 1) Ainu Verho LempKiYU 13,13, 2) Siiri Mäkelä LauttLu 13,31, 3) Miina Paija UrjU 13,42, 4) Ida Mäki LoimLei 13,78, 5) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 16,26.

T15 Korkeus 1) Julia Viitanen ViialVa 136.

T15 Kuula 1) Siiri Mäkelä LauttLu 10,08, 2) Krista Lehti TampPy 10,03, 3) Miina Paija UrjU 9,77, 4) Ida Mäki LoimLei 9,66, 5) Vilja Hujanen ViialVa 8,26, 6) Emilia Kuusenaho ViialVa 7,33.

N17 100m 1) Nadija Vasylenko TampU 12,80, 2) Josefina Salmi IkaalU 13,31, 3) Jenni Sormunen IkaalU 13,39, 4) Oona Syyri ForssSa 13,65, 5) Aada Juhala PorinTa 13,84, 6) Sanni Niskanen ViialVa 14,48, 7) Silja Peltola JämsI 15,28, Carita Kivimäki IkaalU DNS
Erä 1 (-2,6) 1) Jenni Sormunen IkaalU 13,39, 2) Aada Juhala PorinTa 13,84, 3) Sanni Niskanen ViialVa 14,48, 4) Silja Peltola JämsI 15,28. Erä 2 (-1,6) 1) Nadija Vasylenko TampU 12,80, 2) Josefina Salmi IkaalU 13,31, 3) Oona Syyri ForssSa 13,65, Carita Kivimäki IkaalU DNS.

N17 800m 1) Ellanoora Haapalehto LempKiYU 2.29,28, 2) Serafina Salmi TampU 2.38,50, Carita Kivimäki IkaalU DNS.

N17 100m aidat (-3,8) 1) Sanni Niskanen ViialVa 20,94.

N17 Pituus 1) Nadija Vasylenko TampU 5,16, 2) Jenni Sormunen IkaalU 4,97, 3) Josefina Salmi IkaalU 4,90, 4) Saimi Koskivainio MarttMu 4,65, 5) Monamaria Pyhältö TampPy 4,56, 6) Sanni Niskanen ViialVa 4,11, 7) Kiia Alenius TampU 3,97, 8) Silja Peltola JämsI 3,85, Carita Kivimäki IkaalU DNS.

N17 Kuula 1) Monamaria Pyhältö TampPy 9,23.

M17 100m (-2,9) 1) Lenni Torkkel ForssSa 12,40, 2) Miika Niemelä LempKiYU 12,45, 3) Anselmi Jaatinen UrjU 13,34.

M17 800m 1) Veli-Matti Keso IkaalU 2.08,40.

M17 Pituus 1) Konsta Tynkkynen TampPy 6,08, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 5,40, 3) Mikael Viitanen LempKiYU 5,39.

M17 Kuula 1) Petrus Jakonen NakkVire 15,53, 2) Henrik Lehtinen LauttLu 14,90.

M17 Kiekko 1) Mikko Huhta NurmijYU 52,66, 2) Henrik Lehtinen LauttLu 45,82, 3) Petrus Jakonen NakkVire 44,92, 4) Niilo Virta ForssSa 34,73, 5) Miika Niemelä LempKiYU 26,06.

N19 100m (-1,5) 1) Saara Suonpää SomE 13,70, 2) Aino Koskimäki KerU 14,43.

N19 Kuula 1) Senja Laakso KerU 7,00.

M19 100m (-2,9) 1) Oliver Ekman VehmU 13,02.

M19 Pituus 1) Patrik Jakonen NakkVire 6,74.

 

Vihdanheiton MM-kisat 25.6.2021

MIEHET 1) Heikki Jussila 13,65; 2) Timo Mc Intyre 13,05; 3) Janne Ahtosaari 12,30; 4) Marko Huhtanen 11,50; 5) Seppo Lindfors 11,40; 6) Markku Takku 11,00; 7) Klaus Iltanen 10,80; 8) Heikki Valkola 10,25; 9) Aapo Henttinen 9,80; 10) Pasi Tuominen 9,75; 11) Heikki Loikkanen 9,40; 12) Ville Tuusa, Jon Nesten 9,30; 13) Jukka Tiainen 8,45; 14) Jaakko Saha, Markku Laihonen 8,30; 15) Henrik Schmidt, Eino Hiltunen 8,25; 16) Timo Savikko 7,80; 17) Richard Koronen 7,50; 18) Kimmo Paananen, Teemu Sipilä 7,40; 19) Teemu Luukkainen 7,20; 20) Mikko Makkara 7,00.

NAISET 1) Elina Ristimäki 8,85; 2) Sini Niemi-Takku 7,80; 3) Elviira Ruohomaa 7,65; 4) Henriikka Mahlanen 7,50; 5) Tanja Heikkilä 7,00; 6) Tiina Pullinen 6,95; 7) Satu Laihonen 6,80; 8) Heta Martikainen 6,60; 9) Anna-Kaisa Morri 6,50; 10) Mari Hulmi 6,25;  11) Pauliina Saha 6,05; 12) Marja Ulvinen 6,00; 13) Regina Savikko 5,70; 14) Sofia Hautanen, Roosa Kotilainen 5,25.

TYTÖT 1) Oona Ristimäki 7,45; 2) Anni Mahlamäki 6,90; 3) Ella Aurekoski 6,00; 4) Amalia Virtanen 5,50; 5) Aino Einola 5,30; 6)Jutta Ruotsala 5,00; 7)Maija Anttila 4,80; 8) Milja Anttila 3,60; 9) Silja Erkkilä 3,15; 10) Lumi Paananen 2,30; 11) Anna Rekola 1,00.

POJAT 1) Samu Kauppi 10,30; 2) Ron Hautanen 9,10; 3) Boris Reinikainen 8,45; 4) Benjamin Ollila 7,95; 5) Eelis Loikkanen 7,90; 6) Aaro Mahlamäki 7,60; 7) Pyry Uusikivi 7,40; 8) Perttu Loikkanen 6,20; 9) Viljami Vesin 5,90; 10) Vilho (?)  5,80; 11) Lauri A. 5,55; 12) Nooa Sipilä 4,40; 13) Anton Laakso 4,00; 14) Veeti E. 3,60; 15) Elmo Tarmo 2,20.

JOUKKUEET 1) ILUN VEHKEET ( Heikki, Jyri, Ilari, Antti ) 41,05; 2) SANDELS ( Jarno, Timo, Riku, Niko ) 40,05; 3) JARIN MUSSUKAT ( Jari, Joonas, Onni, Onni ) 39,90; 4) RATTOPOJAT ( Heikki Jussila, Seppo Lindfors, Ville Pöysti, Patrick Jorasmaa ) 39,60; 5) TEAM JALANTI ( Jouni, Jani, Aapo, Marko ) 39,00; 6) KETTU KOLOON ( Riku, Eemeli, Otto, Lepi ) 38,15; 7) KARILANTIE ( Pertti, Leena Janne, Loikkanen ) 33,50; 8) TAIKA ( Hannu, Erkki, Kari, Esko ) 31,85; 9) LEPIN JATKOT ( Ink, Samppa, Oona, Minna ) 30,05; 10) PUUTTIKSEN PÖPIT ( Jari, Viima, Pyry, Hanno ) 28,35.

 

2020

Esan hölkkä 2020
Urjalan kunnanmestaruusmaastot 14.9.2020
Urjalan kunnanmestaruuskisat 25.8.2020
Säästöpankin kesäkisat 18.8.2020
Seuranmestaruuskilpailut 11.8.2020
Viikkokisat 21.7.2020
Varstakisat 19.7.2020
Vihdanheiton MM-kisat 2020
HämSY:n pm-ratakävelyt 7.6.2020

 

 

Esan hölkkä 27.9.2020

Sarjat: Reitti n. 7km
M-yleinen:
1. Aleksi Ojala UrjUGruppe 22.41 2. Juha Nyssönen KylVe 23.47  3. Arttu Aaltonen NuutajEsa 23.57  4. Vesa-Matti Seppälä H:linna 24.16   5. Markus Välimäki KylVe 24.42  6. Jari Viitasaari NuutajEsa 28.56  7. Rasmus Vankka UrjUGruppe 30.46  8. Vilho Vehmas UrjUGruppe 31.30   9. Juho Seppälä H:linna 35.05  10. Juha Paija UrjUGruppe 34.56 11. Markus Merikanto Urjala 53.36.

M-50:
1. Juha Koskenoja FoSalama 26.56  2. Markku Virta LoLeisku 27.15  3. Petteri Ruotsalainen Urjala 28.06  4. Jukka Laaksonen Ypäjä 30.05 5. Asko Nuikka KylVe 30.30  6. Mika Ojala UrjUGrouppe 31.44  7. Kari Kantola Saana-Veikot 35.39.

M-65:
1. Ensio Lehtonen YL.Ryhti 31.19  2. Harri Näppäri LoLeisku 33.21  3. Kari Ahonen Pori 36.16.

N-yleinen:
1. Anna-Liisa Häkkinen PunKu 27.13  2. Mette Häkkinen PunKu 31.27  3. Miina Paija UrjUGrouppe 34.37  4. Emmi Vankka UrjUGrouppe 34.55 5. Enni Seppälä H:linna 35.25  6. Leena Hakala UrjUGrouppe 37.16  7. Veera Lähdeniemi 36.20  8. Henna Paija UrjUGrouppe 38.11 9. Mira Toivonen UrjUGrouppe 38.16  10. Peppi Vehmaa UrjUGrouppe 42.42  11. Maria Toivonen Riihimäki 45.07.

N-50:
1. Heli Lehtinen FMR 31.58  2. Helena Pajula Y.Yllätys 35.01  3. Aino Lahti FoSalama 35.29  4. Marjo Saarenmaa FoSalama 38.35 5. Eija Leppänen Urjala 44.56.

Hölkkäsarja ajalla:
1. Marko Mäkinen UrjUGrouppe 30.18  2. Onni Mäkinen UrjUGrouppe 31.50  3. Tero Toivonen Humppila 31.52  4. Juha Nikkilä UrjUGrouppe 34.07 5. Niilo Vehmas UrjUGrouppe 34.20  6. Siiri Pohjamies UrjUGrouppe 34.35  7. Marko Vehmas Halk.Haka 37.01  8. Jorma Tiiri Loimaa 39.38 9. Jukka Vaden Janakkala 46.23  10. Pia Blomgvist Humppila 47.01  11. Markku Jalonen Urjala 50.06  12. Elina Seppälä UrjUGrouppe 50.30 13. Johanna Jalo UrjUGrouppe 50.30  14. Riitta Martti LoLeisku 59.02.

Hölkkäsarja ilman aikaa:
Anja Venäläinen, Anita Vieru, Sanna Lahtinen, Jenni Lahtinen, Jenna Kuljuntausta, Eelis Kankainen, Marja-Leena Kankainen, Toni Leander, Aleksanteri Peltonen, Aleksi Westzergren, Sami Peltonen, Anu Koivula, Aliina Koivula, Sauli Pohjamies, Lyydia Toivonen, Adele Leikkilä, Kirsti Toivonen.

 

 

Urjalan kunnanmestaruusmaastot 14.9.2020

T5: 1. Venla Paija 1.11; 2. Vanessa Hynninen 1.13; 3. Erin Hiekkarinne 1.17; 4. Jarona Niemelä 1.19; 5. Aava Taipale 1.20; 6. Sara Keskilammi 1.25; 7. Aada Valonen 1.27; 8. Pihla Toorikka 1.30; 9. Emmi-Noora Mettänen 1.50; 10. Taika Niittymäki 1.57; 11. Seita Korpela 2.03; 12. Martta Iso-Kokkila 2.30.

P5: 1. Sisu Vesakoski 1.09; 2. Aapo Koskinen 1.12; 3. Leo Niemonen 1.24; 4. Lenni Jalo 1.30; 5. Kaapro Iso-Kokkila 1.45; 6. Alvar Hiekkarinne 2.07.

T7: 1. Elli Toorikka 1.35; 2. Aliisa Niemonen 1.53; 3. Helmi Kannisto 2.07; 4. Karita Uosukainen 2.10; 5. Helmi Hynninen 2.16; 6. Fanny Koskinen 2.27.

P7: 1. Eino Vehmas 1.41; 2. Roni Marjamäki 1.46; 3. Niila Korpela 2.21.

T9: Emmi Vankka 2.03 up.; 1. Sissi Vesakoski 2.18; 2. Mila Kataisto 2.26; 3. Kaisa Nikkilä 2.30; Siiri Iivonen 2.40 up.; 4. Nella Koskinen 3.01; 5. Kerttu Mäkinen 3.44.

P9: 1. Kalle Leinamo 2.24; 2. Risto Seppälä 2.37; 3. Aapo Jaatinen 2.38.

T11: 1. Fanni Paija 5.15; 2. Enia Taipale 6.45; Irina Iivonen 9.09 up.

P11: 1. Niilo Vehmas 5.16; 2. Onni Mäkinen 5.19; 3. Joel Mehtonen Magnusson 5.20; 4. Elmo Vesakoski 6.59; 5. Aatu Koivula 6.59.

T13: 1. Miina Paija 5.11.

P13: 1. Oiva Kaapu 4.39; 2. Rasmus Vankka 5.08; 3. Vilho Vehmas 5.13.

P15: 1. Reko Salo 10.42; 2. Aaro Salo 11.10; 3. Ossi Ojanen 11.41; 4. Onni Vehmas 11.49.

M: 1. Joni Väistö 16.01.

 

Urjalan kunnanmestaruuskisat 25.8.2020

N 100m (-0,8) 1) Saara Suonpää SomE 13,58, 2) Johanna Nieminen VammsVoi 14,06, 3) Silja Soini TampU 14,34.

N 800m 1) Laura Sanden UrjU 3.47,86.

N Kuula 1) Suvi Helin TampPy 14,08, 2) Maarit Iso-Jaakkola PunkalKu 10,50, 3) Emilia Eskola UrjU 10,20, 4) Pinja Karhunen HämeenlTa 10,17, 5) Vera Töppärä UrjU 9,27, 6) Melanie Soukko IkaalU 8,06, 7) Hanna-Mari Heinonen ToijVau 7,87.

N Keihäs 1) Suvi Helin TampPy 33,77, 2) Pinja Karhunen HämeenlTa 31,62, 3) Mette Karppanen UrjU 30,41, 4) Maya-Maria Hautala TuUL 28,49, 5) Viivi Välimäki TammRy 28,39, 6) Laura Sanden UrjU 28,35, 7) Emilia Eskola UrjU 24,02, 8) Tanja Antila UrjU 21,93.

M 100m (+1,2) 1) Marko Petäjä ForssSa 12,06, 2) Aaron Lehmus UrjU 12,19.

M 800m 1) Jari Huovinen JoensKa 2.13,86, 2) Joona Paija UrjU 2.18,64, 3) Aaron Lehmus UrjU 2.21,88, 4) Pekko Jokinen UrjU 2.23,82, 5) Olli Vesakoski UrjU 2.24,08, 6) Marko Mäkinen UrjU 2.24,33, 7) Joel Mikkola UrjU 2.37,12, 8) Niklas Virta UrjU 2.39,79, 9) Lauri Kallioniemi UrjU 2.41,19, 10) Juha Paija UrjU 2.49,44, 11) Juho Lautaoja HumppVei 3.04,85, 12) Marko Vehmas UrjU 3.07,32, 13) Hannu Mero UrjU 3.10,33.

M Pituus 1) Jussi Rantanen UrjU 3,84, 2) Hannu Mero UrjU 3,24.

M Kuula 1) Lauri Laasala ToijVau 12,35, 2) Jani Niemelä UrjU 10,20, 3) Marko Petäjä ForssSa 9,86, 4) Teemu Salminen ToijVau 9,31, 5) Hannu Mero UrjU 7,29, 6) Teijo Kivistö UrjU 5,32.

M Keihäs 1) Jere Salo LauttLu 72,16, 2) Mika Aalto VirtU 68,95, 3) Pasi Mäkipelto LehtimJy 66,71, 4) Henri-Jussi Kurvinen VehmU 66,30, 5) Joonas Oksanen TampPy 61,80.

T5 40m 1) Venla Paija UrjU 9,33, 2) Virella Ojala UrjU 9,38, 3) Jarona Niemelä UrjU 9,69, 4) Ilona Stenberg UrjU 9,76, 5) Elsa Länninki UrjU 9,83, 6) Erin Hiekkarinne UrjU 9,85, 7) Enni Isoviita UrjU 9,97, 8) Aava Viitasaari UrjU 10,28, 9) Aava Taipale UrjU 11,39, 10) Aino Korhonen UrjU 11,48, 11) Emmi-Noora Mettänen UrjU 11,66, 12) Aino Ojala UrjU 11,87, 13) Tilda Toivola UrjU 12,67, 14) Roosa Koivisto UrjU 15,02, 15) Eevi Jalonen UrjU 15,47, 16) Martta Iso-Kokkila UrjU 15,53
Erä 1 1) Ilona Stenberg UrjU 9,76, 2) Elsa Länninki UrjU 9,83, 3) Aava Taipale UrjU 11,39, 4) Emmi-Noora Mettänen UrjU 11,66, 5) Eevi Jalonen UrjU 15,47. Erä 2 1) Jarona Niemelä UrjU 9,69, 2) Aava Viitasaari UrjU 10,28, 3) Aino Korhonen UrjU 11,48, 4) Aino Ojala UrjU 11,87, 5) Roosa Koivisto UrjU 15,02. Erä 3 1) Venla Paija UrjU 9,33, 2) Virella Ojala UrjU 9,38, 3) Erin Hiekkarinne UrjU 9,85, 4) Enni Isoviita UrjU 9,97, 5) Tilda Toivola UrjU 12,67, 6) Martta Iso-Kokkila UrjU 15,53.

P5 40m 1) Sisu Vesakoski UrjU 9,12, 2) Aapo Koskinen UrjU 10,09, 3) Ville Jalonen UrjU 10,25, 4) Leo Niemonen UrjU 10,39, 5) Roope Koivisto UrjU 11,10, 6) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 11,22, 7) Väinö Koskinen UrjU 38,69
Erä 1 1) Sisu Vesakoski UrjU 9,12, 2) Aapo Koskinen UrjU 10,09, 3) Roope Koivisto UrjU 11,10. Erä 2 1) Ville Jalonen UrjU 10,25, 2) Leo Niemonen UrjU 10,39, 3) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 11,22, 4) Väinö Koskinen UrjU 38,69.

T7 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,96, 2) Aliisa Niemonen UrjU 8,58, 3) Siiri Sivonen UrjU 8,65, 4) Karita Uosukainen UrjU 9,29, 5) Iina Tulonen UrjU 10,63, 6) Fanny Koskinen UrjU 11,63.

T7 Korkeus 1) Minja Antila UrjU 70, 2) Fanny Koskinen UrjU 60.

P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 8,16, 2) Eino Vehmas UrjU 8,82, 3) Oiva Ojala UrjU 8,85.

P7 Korkeus 1) Arttu Kaleva UrjU 95, 2) Eino Vehmas UrjU 70.

T9 40m 1) Minttu Tunturi HämeenlTa 7,05, 2) Maisa Drude UrjU 7,20, 3) Sissi Vesakoski UrjU 7,21, 4) Kaisa Nikkilä UrjU 7,86, 5) Mila Kataisto UrjU 8,00, 6) Kerttu Mäkinen UrjU 8,56, 7) Nella Koskinen UrjU 9,01, 8) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,55
Erä 1 1) Kaisa Nikkilä UrjU 7,86, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 8,56, 3) Nella Koskinen UrjU 9,01, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 11,55. Erä 2 1) Minttu Tunturi HämeenlTa 7,05, 2) Maisa Drude UrjU 7,20, 3) Sissi Vesakoski UrjU 7,21, 4) Mila Kataisto UrjU 8,00.

T9 1000m 1) Sissi Vesakoski UrjU 5.19,56, 2) Kaisa Nikkilä UrjU 5.20,46.

T9 Korkeus 1) Minttu Tunturi HämeenlTa 100, 2) Sissi Vesakoski UrjU 95, 3) Maisa Drude UrjU 95, 4) Mila Kataisto UrjU 85, 5) Sara-Linnea Rajala UrjU 60, Nella Koskinen UrjU NH.

P9 40m 1) Aapo Jaatinen UrjU 7,57, 2) Anton Lindén LoimLei 7,79, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 7,90.

P9 1000m 1) Anton Lindén LoimLei 4.15,07, 2) Kalle Leinamo UrjU 4.32,88.

P9 Korkeus 1) Anton Lindén LoimLei 95, 2) Aapo Jaatinen UrjU 95.

P11 60m 1) Hugo Salmi VammsVoi 9,19, 2) Eino Korpela TammRy 9,52, 3) Onni Mäkinen UrjU 10,15, 4) Niilo Vehmas UrjU 10,19, 5) Aatu Koivula UrjU 10,33, 6) Aapo Nummila ForssSa 10,38, 7) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 10,45, 8) Elmo Vesakoski UrjU 11,22
Erä 1 1) Onni Mäkinen UrjU 10,15, 2) Aatu Koivula UrjU 10,33, 3) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 10,45, 4) Elmo Vesakoski UrjU 11,22. Erä 2 1) Hugo Salmi VammsVoi 9,19, 2) Eino Korpela TammRy 9,52, 3) Niilo Vehmas UrjU 10,19, 4) Aapo Nummila ForssSa 10,38.

P11 Pituus 1) Hugo Salmi VammsVoi 4,22, 2) Eino Korpela TammRy 4,12, 3) Aapo Nummila ForssSa 3,62, 4) Onni Mäkinen UrjU 3,48, 5) Niilo Vehmas UrjU 3,28, 6) Aapo Jaatinen UrjU 3,12, 7) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 3,07, 8) Aatu Koivula UrjU 2,97, 9) Elmo Vesakoski UrjU 2,72.

P11 Kiekko 1) Veikka Nordberg NakkVire 25,17, 2) Hugo Salmi VammsVoi 16,87, 3) Aapo Nummila ForssSa 14,09, 4) Eino Korpela TammRy 13,11, 5) Elmo Vesakoski UrjU 11,77, 6) Niilo Vehmas UrjU 10,71, Aapo Jaatinen UrjU.

T11 60m 1) Helmi Äärelä NakkVire 9,43, 2) Ilona Äärelä NakkVire 9,84, 3) Anni Kaleva UrjU 9,98, 4) Viia Ojala UrjU 11,07, 5) Enia Taipale UrjU 11,09.

T11 Pituus 1) Helmi Äärelä NakkVire 3,98, 2) Emma Toivonen LoimLei 3,92, 3) Anni Kaleva UrjU 3,65, 4) Vanessa Vesala ForssSa 3,51, 5) Ilona Äärelä NakkVire 3,50, 6) Viia Ojala UrjU 3,10, 7) Enia Taipale UrjU 2,87, 8) Minna Leinamo UrjU 2,75.

T11 Kiekko 1) Vanessa Vesala ForssSa 22,55, 2) Helmi Äärelä NakkVire 20,24, 3) Ilona Äärelä NakkVire 14,83, 4) Emma Toivonen LoimLei 14,29, Nuppu Tunturi HämeenlTa DNS.

T13 60m (+0,5) 1) Leena Hakala UrjU 9,02, 2) Peppi Vehmaa UrjU 9,15, 3) Anni Mäkelä UrjU 10,69, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,14.

T13 Korkeus 1) Peppi Vehmaa UrjU 130.

T13 Kuula 1) Peppi Vehmaa UrjU 9,40, 2) Vilja Välimäki TammRy 7,87, 3) Leena Hakala UrjU 7,02, 4) Anni Mäkelä UrjU 6,49, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,28.

P13 60m (-0,1) 1) Nico Rantala LoimLei 8,46, 2) Vilho Vehmas UrjU 9,49, 3) Onni Korpela TammRy 9,57.

P13 Korkeus 1) Nico Rantala LoimLei 135, 2) Vilho Vehmas UrjU 130, 3) Onni Korpela TammRy 100.

P13 Kuula 1) Elias Eskola UrjU 8,29, 2) Onni Korpela TammRy 6,27, 3) Vilho Vehmas UrjU 5,91.

T15 100m (-0,8) 1) Anni Kantola TampPy 13,36, 2) Amanda Lehtimäki ForssSa 13,38, 3) Miina Paija UrjU 14,31.

T15 800m 1) Viia Ojala UrjU 3.31,88, 2) Enia Taipale UrjU 3.36,91.

T15 Pituus 1) Minea Lindén LoimLei 4,55, 2) Miina Paija UrjU 4,48, 3) Leena Hakala UrjU 4,12.

T15 Kuula 1) Viivi Välimäki TammRy 9,54, 2) Minea Lindén LoimLei 7,92.

P15 100m (-0,7) 1) Juuso Oksanen UrjU 13,66, Niilo Hakala UrjU DQ.

P15 800m 1) Reko Salo UrjU 2.32,08, 2) Ossi Ojanen UrjU 2.33,93, 3) Aaro Salo UrjU 2.34,61, 4) Vilho Vehmas UrjU 2.50,12, 5) Niilo Vehmas UrjU 2.57,12, 6) Onni Mäkinen UrjU 2.59,77.

P15 Pituus 1) Juuso Oksanen UrjU 4,59.

N17 100m (-1,4) 1) Oona Syyri ForssSa 13,79, 2) Vilma Toivonen HämeenlTa 13,90, 3) Mette Karppanen UrjU 14,98, Inka Rekonen TurTo DNS.

N17 Kolmiloikka 1) Erika Pyykkö ForssSa 10,37.

N17 Kuula 1) Maya-Maria Hautala TuUL 10,02, 2) Oona Syyri ForssSa 9,94, 3) Mette Karppanen UrjU 9,12.

M17 100m (-0,7) 1) Joona Paija UrjU 12,71, 2) Verneri Vesala ForssSa 13,14, 3) Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 14,14, Anselmi Jaatinen UrjU DNS.

M17 Kolmiloikka 1) Niko Mikkola PorinYU 12,36, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 11,18, 3) Verneri Vesala ForssSa 10,97.

M17 Kuula 1) Jani Laakso TammRy 13,49, 2) Vili Välimäki TammRy 13,40.

 

Säästöpankin kesäkisat 18.8.2020

T5 40m 1) Virella Ojala UrjU 9,48, 2) Jarona Niemelä UrjU 9,65, 3) Venla Paija UrjU 9,73, 4) Ilona Stenberg UrjU 9,84, 5) Aava Viitasaari UrjU 10,51, 6) Oona Marjamäki UrjU 11,02, 7) Aava Taipale UrjU 11,37, 8) Aino Ojala UrjU 11,43, 9) Pihla Toorikka UrjU 11,44, 10) Emmi-Noora Mettänen UrjU 12,09, 11) Olivia Mäkinen UrjU 12,40, 12) Tilda Toivola UrjU 12,84, 13) Eevi Jalonen UrjU 15,95, 14) Saga Itkonen UrjU 20,03, Taika Niittymäki UrjU DNS
Erä 1 1) Virella Ojala UrjU 9,48, 2) Ilona Stenberg UrjU 9,84, 3) Tilda Toivola UrjU 12,84, 4) Eevi Jalonen UrjU 15,95, Taika Niittymäki UrjU DNS. Erä 2 1) Jarona Niemelä UrjU 9,65, 2) Aava Viitasaari UrjU 10,51, 3) Aava Taipale UrjU 11,37, 4) Pihla Toorikka UrjU 11,44. Erä 3 1) Venla Paija UrjU 9,73, 2) Oona Marjamäki UrjU 11,02, 3) Aino Ojala UrjU 11,43, 4) Emmi-Noora Mettänen UrjU 12,09, 5) Olivia Mäkinen UrjU 12,40, 6) Saga Itkonen UrjU 20,03.

T5 Pituus 1) Venla Paija UrjU 1,85, 2) Maiju Antila UrjU 1,48, 3) Jarona Niemelä UrjU 1,43, 4) Aava Taipale UrjU 1,40, 5) Aava Viitasaari UrjU 1,39, 6) Ilona Stenberg UrjU 1,36, 7) Oona Marjamäki UrjU 0,87, Virella Ojala UrjU DNS, Emmi-Noora Mettänen UrjU DNS, Taika Niittymäki UrjU DNS.

P5 40m 1) Sisu Vesakoski UrjU 9,10, 2) Juuse Harjula UrjU 10,10, 3) Ville Jalonen UrjU 10,44, 4) Aapo Koskinen UrjU 10,48, 5) Leo Niemonen UrjU 10,50, 6) Roope Koivisto UrjU 11,12, 7) Urho Frankberg UrjU 15,52, 8) Toivo Kannisto UrjU 17,04, Kaapro Iso-Kokkila UrjU DNS
Erä 1 1) Sisu Vesakoski UrjU 9,10, 2) Juuse Harjula UrjU 10,10, 3) Aapo Koskinen UrjU 10,48, 4) Leo Niemonen UrjU 10,50, 5) Toivo Kannisto UrjU 17,04. Erä 2 1) Ville Jalonen UrjU 10,44, 2) Roope Koivisto UrjU 11,12, 3) Urho Frankberg UrjU 15,52, Kaapro Iso-Kokkila UrjU DNS.

P5 Pituus 1) Sisu Vesakoski UrjU 2,09, 2) Leo Niemonen UrjU 1,62, 3) Aapo Koskinen UrjU 1,40, 4) Ville Jalonen UrjU 1,26, 5) Urho Frankberg UrjU 0,77, Kaapro Iso-Kokkila UrjU DNS.

P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 8,12, 2) Eetu Gluck UrjU 8,31, 3) Oiva Ojala UrjU 8,92, 4) Roni Marjamäki UrjU 8,93, 5) Alvar Frankberg UrjU 9,25, 6) Eino Vehmas UrjU 9,53, 7) Aatu Jaatinen UrjU 9,60
Erä 1 1) Eetu Gluck UrjU 8,31, 2) Roni Marjamäki UrjU 8,93, 3) Alvar Frankberg UrjU 9,25. Erä 2 1) Arttu Kaleva UrjU 8,12, 2) Oiva Ojala UrjU 8,92, 3) Eino Vehmas UrjU 9,53, 4) Aatu Jaatinen UrjU 9,60.

P7 Pituus 1) Arttu Kaleva UrjU 2,98, 2) Eetu Gluck UrjU 2,52, 3) Eino Vehmas UrjU 2,28, 4) Roni Marjamäki UrjU 2,27, 5) Alvar Frankberg UrjU 1,93, 6) Aatu Jaatinen UrjU 1,54.

T7 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,90, 2) Elli Toorikka UrjU 8,09, 3) Aliisa Niemonen UrjU 8,48, 4) Eini Blistanov UrjU 8,60, 5) Siiri Sivonen UrjU 8,62, 6) Lyyli Nurminen TammRy 8,66, 7) Emilia Kyllönen UrjU 8,67, 8) Karita Uosukainen UrjU 9,03, 9) Katariina Savinainen UrjU 9,72, 10) Iina Tulonen UrjU 10,42
Erä 1 1) Elli Toorikka UrjU 8,09, 2) Siiri Sivonen UrjU 8,62, 3) Emilia Kyllönen UrjU 8,67, 4) Karita Uosukainen UrjU 9,03, 5) Katariina Savinainen UrjU 9,72. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,90, 2) Aliisa Niemonen UrjU 8,48, 3) Eini Blistanov UrjU 8,60, 4) Lyyli Nurminen TammRy 8,66, 5) Iina Tulonen UrjU 10,42.

T7 Pituus 1) Lyydia Toivonen UrjU 2,53, 2) Aliisa Niemonen UrjU 2,35, 3) Minja Antila UrjU 2,28, 4) Lyyli Nurminen TammRy 2,17, 5) Katariina Savinainen UrjU 1,66.

P9 40m 1) Aatto Blistanov UrjU 7,36, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,52, 3) Vladyslav Kolinchak UrjU 7,81, 4) Jaakko Hynnä SäkU 7,83, 5) Santeri Leinonen TammRy 8,17, 6) Kalle Leinamo UrjU 8,18, 7) Samu Leppänen UrjU 8,35
Erä 1 1) Vladyslav Kolinchak UrjU 7,81, 2) Santeri Leinonen TammRy 8,17, 3) Samu Leppänen UrjU 8,35. Erä 2 1) Aatto Blistanov UrjU 7,36, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,52, 3) Jaakko Hynnä SäkU 7,83, 4) Kalle Leinamo UrjU 8,18.

P9 400m 1) Jaakko Hynnä SäkU 1.25,44, 2) Kalle Leinamo UrjU 1.35,35, 3) Aapo Jaatinen UrjU 1.39,64, 4) Santeri Leinonen TammRy 1.42,14, 5) Oiva Ojala UrjU 1.47,71.

P9 Kuula 1) Jaakko Hynnä SäkU 5,98, 2) Aapo Jaatinen UrjU 4,62, 3) Kalle Leinamo UrjU 4,38.

T9 40m 1) Olivia Mattila ForssSa 7,06, 2) Maisa Drude UrjU 7,29, 3) Anette Nelimarkka UlvST 7,58, 4) Mila Kataisto UrjU 7,87, 5) Kaisa Nikkilä UrjU 7,88, 6) Veera Haanpää ViialVa 8,11, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48, 8) Anni Kastikainen ForssSa 8,74, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,22
Erä 1 1) Mila Kataisto UrjU 7,87, 2) Kaisa Nikkilä UrjU 7,88, 3) Anni Kastikainen ForssSa 8,74, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,22. Erä 2 1) Olivia Mattila ForssSa 7,06, 2) Maisa Drude UrjU 7,29, 3) Anette Nelimarkka UlvST 7,58, 4) Veera Haanpää ViialVa 8,11, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48.

T9 400m 1) Emmi Vankka UrjU 1.20,35, 2) Anette Nelimarkka UlvST 1.28,09, 3) Kaisa Nikkilä UrjU 1.34,73, 4) Elli Toorikka UrjU 1.41,48, 5) Mila Kataisto UrjU 1.49,04.

T9 Kuula 1) Emmi Vankka UrjU 5,80, 2) Olivia Mattila ForssSa 4,78, 3) Anette Nelimarkka UlvST 4,21, 4) Mila Kataisto UrjU 4,02, 5) Anni Kastikainen ForssSa 3,63, 6) Maisa Drude UrjU 3,40, 7) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,84.

T11 60m 1) Fanni Paija UrjU 9,69, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 9,91, 3) Anni Kaleva UrjU 10,04, 4) Emmi Vankka UrjU 10,05, 5) Aino Oksa ViialVa 10,31, 6) Rosaliina Nelimarkka UlvST 10,67, 7) Viia Ojala UrjU 10,98, 8) Enia Taipale UrjU 11,15, 9) Minna Leinamo UrjU 11,45
Erä 1 (-0,8) 1) Aino Oksa ViialVa 10,31, 2) Viia Ojala UrjU 10,98, 3) Enia Taipale UrjU 11,15, 4) Minna Leinamo UrjU 11,45. Erä 2 (-0,6) 1) Fanni Paija UrjU 9,69, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 9,91, 3) Anni Kaleva UrjU 10,04, 4) Emmi Vankka UrjU 10,05, 5) Rosaliina Nelimarkka UlvST 10,67.

T11 Korkeus 1) Fanni Paija UrjU 118, 2) Niina Paasikas KiukKi 113, 3) Minja Kaunisharju ForssSa 108, 3) Anni Kaleva UrjU 108.

T11 Kuula 1) Senja Kärhä NoormNo 8,36, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 7,11, 3) Rosaliina Nelimarkka UlvST 5,41, 4) Minna Leinamo UrjU 4,54.

P11 60m (-1,3) 1) Aapo Nummila ForssSa 10,12, 2) Niilo Vehmas UrjU 10,19, 3) Onni Mäkinen UrjU 10,29, 4) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 10,32, 5) Joona Ratilainen ToijVau 10,60.

P11 Korkeus 1) Niilo Vehmas UrjU 102, 2) Joona Ratilainen ToijVau 102, 2) Aatu Koivula UrjU 102, 4) Aapo Nummila ForssSa 96.

P11 Kuula 1) Aapo Nummila ForssSa 6,09, 2) Niilo Vehmas UrjU 5,63, 3) Aatu Koivula UrjU 5,11, Valtteri Haanpää ViialVa DNS.

T13 60m (-1,5) 1) Leena Hakala UrjU 8,99, 2) Laura Ratilainen ToijVau 9,09, 3) Peppi Vehmaa UrjU 9,22, 4) Vilma-Anina Suokas UrjU 10,27, 5) Anni Mäkelä UrjU 10,72, 6) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,03.

T13 600m 1) Aino Oksa ViialVa 2.27,78.

T13 Pituus 1) Leena Hakala UrjU 4,22, 2) Laura Ratilainen ToijVau 4,03, 3) Vilma-Anina Suokas UrjU 3,34.

T13 Kiekko 1) Pinja Kärhä NoormNo 46,52, 2) Roosa Haanpää ViialVa 37,28, 3) Peppi Vehmaa UrjU 32,90, 4) Milja Kaapu PunkalKu 28,93, 5) Vilja Välimäki TammRy 22,30, 6) Kerttu Kumpulainen UrjU 16,63, 7) Rosaliina Nelimarkka UlvST 16,11, 8) Niina Paasikas KiukKi 15,98, 9) Leena Hakala UrjU 15,90, 10) Anni Mäkelä UrjU 15,14.

P13 60m (-0,4) 1) Aleksanteri Nyholm VirttNou 8,63, 2) Samuel Ruohonen TampU 9,10, 3) Rasmus Vankka UrjU 9,11, 4) Alexi Westergren UrjU 9,14, 5) Vilho Vehmas UrjU 9,49, Leevi Ortju TampPy DNS.

P13 600m 1) Rasmus Vankka UrjU 1.54,92, 2) Niilo Vehmas UrjU 2.10,95, Leevi Ortju TampPy DNS.

P13 Pituus 1) Samuel Ruohonen TampU 4,43, 2) Rasmus Vankka UrjU 4,31, 3) Vilho Vehmas UrjU 3,59, Alexi Westergren UrjU NM.

P13 Kiekko 1) Aarni Elomaa TampPy 27,50, 2) Rasmus Vankka UrjU 24,55, 3) Elias Eskola UrjU 24,06, 4) Samuel Ruohonen TampU 19,80, 5) Vilho Vehmas UrjU 16,58, Leevi Ortju TampPy DNS.

T15 Korkeus 1) Erica Syrjälä TammRy 132, 2) Peppi Vehmaa UrjU 126.

T15 Keihäs 1) Rebecca Nelimarkka UlvST 40,39, 2) Erica Syrjälä TammRy 39,87, 3) Viivi Välimäki TammRy 33,11, 4) Alisa Syrjälä TammRy 29,96, 5) Vilja Hujanen ViialVa 23,61, 6) Emilia Kuusenaho ViialVa 22,19.

P15 100m (-0,5) 1) Juho Lautaoja HumppVei 13,14, 2) Aleksanteri Nyholm VirttNou 13,70.

P15 Keihäs 1) Elias Eskola UrjU 27,36.

M17 200m (+0,7) 1) Joona Paija UrjU 26,11, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 26,95.

M17 Keihäs 1) Eetu Jalonen SäkU 48,41, 2) Samu Kauppi TammRy 47,60.

N17 200m (+0,6) 1) Erika Pyykkö ForssSa 26,96, 2) Mette Karppanen UrjU 29,85.

N17 Keihäs 1) Siiri Elomaa TampPy 53,28, 2) Rebecca Nelimarkka UlvST 41,92, 3) Erica Syrjälä TammRy 38,33, 4) Mette Karppanen UrjU 35,96.

 

Seuranmestaruuskilpailut 11.8.2020

M 100m (+1,1) 1) Heikki Nieminen JanJa 11,15, 2) Patrik Jakonen NakkVire 11,48, 3) Kalle Raitala TampPy 11,69, 4) Joona Sointu LempKiYU 12,22, Juho Rönkä JanJa DNS.

M 1500m 1) Joona Sointu LempKiYU 4.19,94, 2) Lassi Hopeasalo TeivoSt 4.22,97, 3) Teppo Syrjälä TampPy 4.24,05, 4) Samuli Kero VammsVoi 4.29,01, 5) Reko Salo UrjU 5.11,18, 6) Joona Paija UrjU 5.17,96, 7) Olli Vesakoski UrjU 5.25,52, 8) Lauri Kallioniemi UrjU 5.44,80, 9) Niklas Virtanen UrjU 6.00,42, 10) Juho Lautaoja HumppVei 6.25,17, Aaron Lehmus UrjU DNS.

M Pituus 1) Joni Salminen ForssSa 5,89, 2) Matti Saunanen IkaalU 3,41, 3) Hannu Mero UrjU 3,33.

M Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 43,95, 2) Tommi Palm ForssSa 39,96, 3) Joni Salminen ForssSa 34,62, 4) Jani Niemelä UrjU 33,67, 5) Jere Toivonen UrjU 28,02, 6) Esa Toivonen UrjU 22,35, 7) Matti Saunanen IkaalU 19,99, 8) Hannu Mero UrjU 15,42, Kilpailun ulkopuolella (1,0 kg) F37 Timo Mustikkamaa TampPy 34,30.

N 100m 1) Olivia Mäkinen TampPy 12,59, 2) Amanda Lapinleimu ToijVau 12,82, 3) Sofia Toivonen TampU 13,87, 4) Silja Soini TampU 14,38, Saara Suonpää SomE DNS, Arlena Mikkonen TampU DNF, Titta Mehtänen TampPy DNS, Emma Kuikka JanJa DNS

Erä 1 (+1,1) 1) Sofia Toivonen TampU 13,87, 2) Silja Soini TampU 14,38, Emma Kuikka JanJa DNS. Erä 2 (+0,4) 1) Olivia Mäkinen TampPy 12,59, 2) Amanda Lapinleimu ToijVau 12,82, Saara Suonpää SomE DNS, Arlena Mikkonen TampU DNF, Titta Mehtänen TampPy DNS.

N Pituus 1) Olivia Mäkinen TampPy 5,81, 2) Arlena Mikkonen TampU 5,44, 3) Anni Vähäkoski TampU 4,65, 4) Henna Kaunistola LauttLu 4,44.

N Kiekko 1) Anni Vähäkoski TampU 37,67, 2) Mette Karppanen UrjU 31,98, 3) Satu Rajala UrjU 25,86, 4) Johanna Rosnell OrPo 22,16, 5) Laura Sanden UrjU 21,31, Anu Lehtinen TampU DNS.

T5 40m 1) Jarona Niemelä UrjU 9,89, 2) Venla Paija UrjU 9,93, 3) Ilona Stenberg UrjU 10,38, 4) Erin Hiekkarinne UrjU 10,63, 5) Pihla Toorikka UrjU 11,20, 6) Aava Taipale UrjU 11,22, 7) Emmi-Noora Mettänen UrjU 11,97, 8) Olivia Mäkinen UrjU 12,14, 9) Oona Marjamäki UrjU 12,18, 10) Taika Niittymäki UrjU 12,71, 11) Tilda Toivola UrjU 12,92, 12) Martta Iso-Kokkila UrjU 15,38, 13) Sara Ylösmäki UrjU 15,76, Aino Ojala UrjU DNS, Maiju Antila UrjU DNS

Erä 1 1) Jarona Niemelä UrjU 9,89, 2) Emmi-Noora Mettänen UrjU 11,97, 3) Olivia Mäkinen UrjU 12,14, 4) Oona Marjamäki UrjU 12,18. Erä 2 1) Venla Paija UrjU 9,93, 2) Ilona Stenberg UrjU 10,38, 3) Martta Iso-Kokkila UrjU 15,38, Aino Ojala UrjU DNS, Maiju Antila UrjU DNS. Erä 3 1) Erin Hiekkarinne UrjU 10,63, 2) Pihla Toorikka UrjU 11,20, 3) Aava Taipale UrjU 11,22, 4) Taika Niittymäki UrjU 12,71, 5) Tilda Toivola UrjU 12,92, 6) Sara Ylösmäki UrjU 15,76.

P5 40m 1) Sisu Vesakoski UrjU 9,45, 2) Leo Niemonen UrjU 10,78, 3) Kaapro Iso-Kokkila UrjU 11,86.

T7 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,73, 2) Elli Toorikka UrjU 7,95, 3) Aliisa Niemonen UrjU 8,38, 4) Siiri Sivonen UrjU 8,43, 5) Helmi Kannisto UrjU 8,61, 6) Eini Blistanov UrjU 8,87, 7) Armi Rytky UrjU 9,91, 8) Iina Tulonen UrjU 10,31, 9) Katariina Savinainen UrjU 10,84, 10) Fanny Koskinen UrjU 11,22

Erä 1 1) Aliisa Niemonen UrjU 8,38, 2) Siiri Sivonen UrjU 8,43, 3) Eini Blistanov UrjU 8,87, 4) Armi Rytky UrjU 9,91, 5) Fanny Koskinen UrjU 11,22. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,73, 2) Elli Toorikka UrjU 7,95, 3) Helmi Kannisto UrjU 8,61, 4) Iina Tulonen UrjU 10,31, 5) Katariina Savinainen UrjU 10,84.

P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 7,70, 2) Eetu Glûck UrjU 8,07, 3) Anton Laakso UrjU 8,58, 4) Eino Vehmas UrjU 8,73, 5) Roni Marjamäki UrjU 8,74, 6) Aatu Jaatinen UrjU 9,26.

T9 40m 1) Emmi Vankka UrjU 7,09, 2) Sissi Vesakoski UrjU 7,11, 3) Olivia Mattila ForssSa 7,19, 4) Mila Kataisto UrjU 8,07, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 8,30, 6) Nella Koskinen UrjU 8,87, 7) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,08

Erä 1 1) Kerttu Mäkinen UrjU 8,30, 2) Nella Koskinen UrjU 8,87, 3) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,08. Erä 2 1) Emmi Vankka UrjU 7,09, 2) Sissi Vesakoski UrjU 7,11, 3) Olivia Mattila ForssSa 7,19, 4) Mila Kataisto UrjU 8,07.

T9 Pituus 1) Emmi Vankka UrjU 3,32, 2) Olivia Mattila ForssSa 3,13, 3) Sissi Vesakoski UrjU 2,90, 4) Lyydia Toivonen UrjU 2,83, 5) Mila Kataisto UrjU 2,76, 6) Minja Antila UrjU 2,42, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 2,00, 8) Nella Koskinen UrjU 1,72, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 1,64.

P9 40m 1) Aatto Blistanov UrjU 7,44, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,45, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 7,67.

P9 Pituus 1) Aapo Jaatinen UrjU 3,10, 2) Arttu Kaleva UrjU 2,83, 3) Mikko Kumpulainen UrjU 2,52.

T11 60m (+1,4) 1) Fanni Paija UrjU 9,67, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 10,00, 3) Anni Kaleva UrjU 10,03, 4) Enia Taipale UrjU 11,11.

T11 600m 1) Fanni Paija UrjU 2.03,23, 2) Emmi Vankka UrjU 2.12,14, 3) Sissi Vesakoski UrjU 2.29,57, 4) Enia Taipale UrjU 2.38,79.

T11 Pituus 1) Tiana Huhtala ForssSa 3,73, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 3,53, 3) Fanni Paija UrjU 3,51, 4) Anni Kaleva UrjU 3,50, 5) Enia Taipale UrjU 2,94, Viia Ojala UrjU DNS.

T11 Kuula 1) Minja Kaunisharju ForssSa 7,01.

P11 60m (NM) 1) Arttu Rantala NakkVire 9,21, 2) Niilo Vehmas UrjU 10,15, 3) Onni Mäkinen UrjU 10,20, 4) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 10,46, 5) Elmo Vesakoski UrjU 11,46.

P11 600m 1) Arttu Rantala NakkVire 1.52,72, 2) Niilo Vehmas UrjU 2.05,81, 3) Onni Mäkinen UrjU 2.12,07, 4) Elmo Vesakoski UrjU 2.57,98.

P11 Pituus 1) Onni Mäkinen UrjU 3,42, 2) Aatu Koivula UrjU 3,22, 3) Niilo Vehmas UrjU 3,08, 4) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 3,05.

P11 Kuula 1) Elmo Vesakoski UrjU 5,99, 2) Aatu Koivula UrjU 5,33, 3) Niilo Vehmas UrjU 5,13.

T13 60m (+0,2) 1) Leena Hakala UrjU 8,90, 2) Miina Paija UrjU 8,99, 3) Peppi Vehmaa UrjU 9,09, 4) Heidi Kaunistola LauttLu 10,02, 5) Kerttu Kumpulainen UrjU 10,97.

T13 Korkeus 1) Peppi Vehmaa UrjU 140, 2) Miina Paija UrjU 137.

T13 Keihäs 1) Miina Paija UrjU 26,33, 2) Peppi Vehmaa UrjU 25,01, 3) Leena Hakala UrjU 18,16, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 9,46.

P13 60m (+1,3) 1) Rasmus Vankka UrjU 8,94, 2) Vilho Vehmas UrjU 9,39.

P13 Korkeus 1) Rasmus Vankka UrjU 131.

P13 Keihäs 1) Elias Eskola UrjU 35,92, 2) Niilo Laukkanen TammRy 33,09, 3) Rasmus Vankka UrjU 21,73.

P15 100m (+0,1) 1) Niilo Hakala UrjU 13,05, 2) Juho Lautaoja HumppVei 13,09, 3) Juuso Oksanen UrjU 13,41.

P15 800m 1) Onni Vehmas UrjU 2.24,74, 2) Rasmus Vankka UrjU 2.42,18, 3) Vilho Vehmas UrjU 2.47,21.

P15 Pituus 1) Onni Vehmas UrjU 4,59.

P15 Kiekko 1) Onni Vehmas UrjU 34,50, 2) Juuso Oksanen UrjU 26,86, 3) Elias Eskola UrjU 21,84.

T15 100m (+1,1) 1) Siiri Pohjamies UrjU 15,30.

T15 800m 1) Siiri Pohjamies UrjU 2.50,55.

T15 Pituus 1) Leena Hakala UrjU 4,29.

T15 Kiekko 1) Viivi Välimäki TammRy 26,94, 2) Aino-Maija Jaatinen UrjU 23,59, 3) Aliina Koivula UrjU 18,76.

N17 100m (+1,1) 1) Mette Karppanen UrjU 14,34.

N17 Kuula 1) Charlotta Pettersson TampPy 11,52, 2) Mette Karppanen UrjU 9,56, 3) Siiri Laukkanen TammRy 9,23.

M17 100m (+0,1) 1) Joona Paija UrjU 12,69.

M17 Kuula 1) Vili Välimäki TammRy 14,24, 2) Antti Jokela HumppVei 9,64.

 

 

2020
Viikkokisat 21.7.2020
P7 40m 1) Arttu Kaleva UrjU 7,75, 2) Eino Vehmas UrjU 8,77, 3) Oiva Ojala UrjU 8,86, 4) Roni Marjamäki UrjU 8,93, 5) Sisu Vesakoski UrjU 9,40, 6) Aatu Jaatinen UrjU 9,76.

T7 40m 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,57, 2) Aliisa Niemonen UrjU 8,61, 3) Emilia Kyllönen UrjU 8,77, 4) Helmi Kannisto UrjU 8,78, 5) Karita Uosukainen UrjU 9,42, 6) Helmi Hynninen UrjU 9,80, 7) Iina Tulonen UrjU 10,46, 8) Aino Ojala UrjU 11,46, 9) Fanny Koskinen UrjU 11,53
Erä 1 1) Aliisa Niemonen UrjU 8,61, 2) Helmi Kannisto UrjU 8,78, 3) Karita Uosukainen UrjU 9,42, 4) Fanny Koskinen UrjU 11,53. Erä 2 1) Lyydia Toivonen UrjU 7,57, 2) Emilia Kyllönen UrjU 8,77, 3) Helmi Hynninen UrjU 9,80, 4) Iina Tulonen UrjU 10,46, 5) Aino Ojala UrjU 11,46.

T9 40m 1) Emmi Vankka UrjU 7,12, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,15, 3) Maisa Drude UrjU 7,25, 4) Mette Häkkinen PunkalKu 7,27, 5) Sissi Vesakoski UrjU 7,29, 6) Mila Kataisto UrjU 7,92, 7) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48, 8) Nella Koskinen UrjU 8,94, 9) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,43
Erä 1 1) Mila Kataisto UrjU 7,92, 2) Kerttu Mäkinen UrjU 8,48, 3) Nella Koskinen UrjU 8,94, 4) Sara-Linnea Rajala UrjU 10,43. Erä 2 1) Emmi Vankka UrjU 7,12, 2) Olivia Mattila ForssSa 7,15, 3) Maisa Drude UrjU 7,25, 4) Mette Häkkinen PunkalKu 7,27, 5) Sissi Vesakoski UrjU 7,29.

T9 400m 1) Emmi Vankka UrjU 1.18,97, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 1.22,02, 3) Sissi Vesakoski UrjU 1.33,81, 4) Lyydia Toivonen UrjU 1.41,18, 5) Kerttu Mäkinen UrjU 1.51,83, 6) Nella Koskinen UrjU 1.52,20.

T9 Korkeus 1) Emmi Vankka UrjU 102, 2) Sissi Vesakoski UrjU 92, 3) Mette Häkkinen PunkalKu 92, 4) Olivia Mattila ForssSa 92, 5) Mila Kataisto UrjU 86, 6) Sara-Linnea Rajala UrjU 70, 7) Nella Koskinen UrjU 60.

T9 Keihäs 1) Emmi Vankka UrjU 17,57, 2) Mette Häkkinen PunkalKu 12,76, 3) Olivia Mattila ForssSa 7,98, 4) Sissi Vesakoski UrjU 6,72.

P9 40m 1) Milo Giraut VehmU 7,28, 2) Anton Lindén LoimLei 7,53, 3) Aapo Jaatinen UrjU 7,58, 4) Mikko Kumpulainen UrjU 7,71.

P9 400m 1) Milo Giraut VehmU 1.20,80, 2) Anton Lindén LoimLei 1.25,29, 3) Oiva Ojala UrjU 1.49,80.

P9 Korkeus 1) Anton Lindén LoimLei 102.

P9 Keihäs 1) Anton Lindén LoimLei 15,41, 2) Aapo Jaatinen UrjU 7,23.

T11 600m 1) Fanni Paija UrjU 2.05,40, 2) Nia Kytäjä ForssSa 2.07,48, 3) Anna Larjava KirkkonU 2.24,43, 4) Viia Ojala UrjU 2.26,13, 5) Enia Taipale UrjU 2.32,48.

T11 60m aidat (-0,8) 1) Fanni Paija UrjU 11,26, 2) Fiona Giraut VehmU 11,64, 3) Minja Kaunisharju ForssSa 12,39, 4) Anni Kaleva UrjU 13,18.

T11 Pituus 1) Fiona Giraut VehmU 3,63, 2) Fanni Paija UrjU 3,60, 3) Anni Kaleva UrjU 3,54, 4) Anna Larjava KirkkonU 3,49, 5) Minja Kaunisharju ForssSa 3,42, 6) Erika Salonen VehmU 3,35, 7) Viia Ojala UrjU 3,27.

T11 Kuula 1) Erika Salonen VehmU 7,33, 2) Minja Kaunisharju ForssSa 7,16, 3) Anna Larjava KirkkonU 5,44.

P11 600m 1) Eino Korpela TammRy 2.07,92, 2) Onni Mäkinen UrjU 2.09,27, 3) Tomas Timonen KangU 2.12,69, 4) Niilo Vehmas UrjU 2.14,27, 5) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 2.18,37, 6) Elmo Vesakoski UrjU 2.47,83.

P11 60m aidat (-1,0) 1) Eino Korpela TammRy 11,62, 2) Tomas Timonen KangU 11,86, 3) Elmo Vesakoski UrjU 14,48, 4) Aapo Jaatinen UrjU 14,79.

P11 Pituus 1) Eino Korpela TammRy 3,92, 2) Tomas Timonen KangU 3,67, 3) Aapo Nummila ForssSa 3,54, 4) Jóel Mehtonen Magnússon UrjU 3,46, 5) Onni Mäkinen UrjU 3,35, 6) Aapo Jaatinen UrjU 3,12, 7) Aatu Koivula UrjU 3,07, 8) Niilo Vehmas UrjU 2,80.

P11 Kuula 1) Tomas Timonen KangU 8,88, 2) Eino Korpela TammRy 6,16, 3) Aapo Nummila ForssSa 5,99, 4) Elmo Vesakoski UrjU 5,69, 5) Niilo Vehmas UrjU 5,18, 6) Onni Mäkinen UrjU 4,74.

P13 60m (-1,6) 1) Rasmus Vankka UrjU 9,18, 2) Niilo Laukkanen TammRy 9,29, 3) Nikolas Lindén LoimLei 9,46, 4) Onni Korpela TammRy 9,69, 5) Vilho Vehmas UrjU 9,91.

P13 600m 1) Nikolas Lindén LoimLei 1.50,82, 2) Rasmus Vankka UrjU 1.54,42, 3) Titus Uutela TammRy 2.03,31, 4) Vilho Vehmas UrjU 2.04,92.

P13 Korkeus 1) Rasmus Vankka UrjU 137, 2) Nikolas Lindén LoimLei 126, 3) Titus Uutela TammRy 126, 4) Onni Korpela TammRy 122.

P13 Kuula 1) Niilo Laukkanen TammRy 10,91, 2) Rasmus Vankka UrjU 8,82, 3) Sami Rekola TammRy 7,03, 4) Nikolas Lindén LoimLei 6,98, 5) Vilho Vehmas UrjU 6,18.

T13 60m 1) Ida Mäki LoimLei 8,55, 2) Leena Hakala UrjU 8,94, 3) Miina Paija UrjU 8,95, 4) Aliina Koivula UrjU 9,30, 5) Peppi Vehmaa UrjU 9,33, 6) Roosa Haanpää ViialVa 9,41, 7) Lotta Larjava KirkkonU 9,85, 8) Anni Mäkelä UrjU 10,86, 9) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,21
Erä 1 (+0,5) 1) Peppi Vehmaa UrjU 9,33, 2) Lotta Larjava KirkkonU 9,85, 3) Anni Mäkelä UrjU 10,86, 4) Kerttu Kumpulainen UrjU 11,21. Erä 2 (+0,1) 1) Ida Mäki LoimLei 8,55, 2) Leena Hakala UrjU 8,94, 3) Miina Paija UrjU 8,95, 4) Aliina Koivula UrjU 9,30, 5) Roosa Haanpää ViialVa 9,41.

T13 600m 1) Miina Paija UrjU 1.57,74, 2) Leena Hakala UrjU 2.03,82, 3) Lotta Larjava KirkkonU 2.06,24.

T13 Korkeus 1) Peppi Vehmaa UrjU 140, 2) Lotta Larjava KirkkonU 137, 3) Miina Paija UrjU 130, 4) Ida Mäki LoimLei 130, 5) Leena Hakala UrjU 126, 6) Reea Hiitelä NokU 118, 6) Jemina Nieminen TampPy 118.

T13 Kuula 1) Roosa Haanpää ViialVa 10,87, 2) Peppi Vehmaa UrjU 10,14, 3) Miina Paija UrjU 9,24, 4) Vilja Välimäki TammRy 7,98, 5) Lotta Larjava KirkkonU 7,69, 6) Leena Hakala UrjU 7,59, 7) Jemina Nieminen TampPy 7,52, 8) Aliina Koivula UrjU 7,51, 9) Anni Mäkelä UrjU 7,03, 10) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,14.

 

 

Varstakisat 19.7.2020

M 100m 1) Robert Silenko LauttLu 11,43, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,76, 3) Mikko Mäkipää IkaalU 11,82, 4) Benjamin Heinonen SavonlRie 12,05, 5) Joona Sointu LempKiYU 12,52, 6) Roope Turunen IkaalU 12,60, 7) Janne Kuusela TammRy 12,75, 8) Heimo Elonen SalVil 13,84, 9) Veli-Matti Mannila HelsTa 14,34
Erä 1 (-2,6) 1) Joona Sointu LempKiYU 12,52, 2) Janne Kuusela TammRy 12,75, 3) Heimo Elonen SalVil 13,84, 4) Veli-Matti Mannila HelsTa 14,34. Erä 2 (-1,9) 1) Robert Silenko LauttLu 11,43, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 11,76, 3) Mikko Mäkipää IkaalU 11,82, 4) Benjamin Heinonen SavonlRie 12,05, 5) Roope Turunen IkaalU 12,60.

M 3000m 1) Joona Sointu LempKiYU 9.20,27, 2) Teppo Syrjälä TampPy 9.21,22, 3) Samuli Kero VammsVoi 9.36,91, 4) Juha Nyyssönen KylmäkVei 9.39,10, 5) Riku-Antti Naskali KylmäkVei 9.51,76, 6) Markus Nikander LänsiUU 9.56,57, 7) Elias Marjamäki TampPy 10.13,39, 8) Reko Salo UrjU 11.34,05, Nuutti Lintunen TampPy DNS.

M Pituus 1) Aapo Karvinen VammsVoi 6,64, 2) Mikko Mäkipää IkaalU 5,77, 3) Joona Lehtinen LempKiYU 5,74, 4) Veeti Vainionpää IkaalU 5,56, 5) Anselmi Jaatinen UrjU 5,40, 6) Janne Kuusela TammRy 5,19.

M Kuula 1) Olli Niemi KangKi 13,94, 2) Jani Seppälä EspTa 12,16, 3) Hannu Mero UrjU 7,06.

M Keihäs 1) Pyry Mäkinen VeikkVei 62,19, 2) Juuso Petäjäsuo LempKiYU 49,64, 3) Janne Kuusela TammRy 35,11.

M 3000m kävely 1) Kari Laiho LaitJy 15.37,29, 2) Akseli Leino UrjU 16.25,88, 3) Rasmus Vankka UrjU 20.47,27.

M 5000m kävely 1) Aleksi Ojala UrjU 19.45,17.

N 100m (-2,1) 1) Arlena Mikkonen TampU 13,13, 2) Pinja Lehtinen LempKiYU 13,15, 3) Aino Honkamäki TampU 13,21, 4) Saara Rantanen HyvsU 13,61, 5) Anni Vähäkoski TampU 13,68, 6) Meri Järvensivu VehmU 13,85.

N 3000m 1) Ida-Sofia Simola HämeenlTa 11.17,34, 2) Ida Andersson NurmijYU 11.36,71, 3) Katharina Marekwia EspTa 12.07,69, 4) Sara Jukko IkaalU 12.16,64.

N Pituus 1) Aino Honkamäki TampU 5,65, 2) Venla Väliharju TampPy 5,56, 3) Pinja Lehtinen LempKiYU 5,55, 4) Arlena Mikkonen TampU 5,31, 5) Merette Koskenniemi TampU 5,28, 6) Moona Mäkelä HämeenlTa 5,16, 7) Maiju Saukkosaari TampPy 4,94, 8) Anni Vähäkoski TampU 4,87, 9) Meri Järvensivu VehmU 4,50, 10) Silja Lehto VehmU 4,45, 11) Josefina Salmi IkaalU 4,35.

N Kuula 1) Kaisa Kymäläinen OrivPo 15,11, 2) Annukka Saalismaa PudasjU 13,08, 3) Suvi Arvela VehmKi 12,68, 4) Meri Elomaa TampPy 11,50, 5) Hanna-Mari Heinonen ToijVau 8,38, Emilia Eskola UrjU DNS.

N Keihäs 1) Siiri Elomaa TampPy 45,73, 2) Meri Elomaa TampPy 38,74, 3) Laura Sanden UrjU 31,17, 4) Sanna Rajala VihdVie 30,22, 5) Maiju Saukkosaari TampPy 26,42.

N 3000m kävely 1) Venla Laiho LaitJy 13.59,72, 2) Sanna Rajala VihdVie 16.52,08, 3) Jenni Lahtinen IkurinVi 17.30,91, 4) Tuuli Murtoniemi NokU 18.52,26, 5) Emmi Vankka UrjU 19.26,39, 6) Veera Rantala LempKiYU 19.31,93.

T13 60m 1) Janita Kinnanen VammsVoi 8,48, 2) Ainu Verho LempKiYU 8,50, 3) Ida Mäki LoimLei 8,57, 4) Kristiina Tamski TampPy 8,60, 5) Sanni Tähtinen VampU 8,90, 6) Neea Keso TampPy 9,05, 7) Leena Hakala UrjU 9,06, 8) Miina Paija UrjU 9,07, 9) Aino Heikkilä TampPy 9,12, 10) Julia Suolaniemi ToijVau 9,13, 11) Veera Vartia VampU 9,17, 12) Peppi Vehmaa UrjU 9,42, 13) Vilja Hujanen ViialVa 9,47, 14) Lumi Rekonius TampPy 9,51, 15) Roosa Haanpää ViialVa 9,52, 16) Fanni Paija UrjU 9,69, 17) Miina Pääjärvi ForssSa 9,92
Erä 1 (-2,3) 1) Miina Paija UrjU 9,07, 2) Peppi Vehmaa UrjU 9,42, 3) Lumi Rekonius TampPy 9,51, 4) Fanni Paija UrjU 9,69, 5) Miina Pääjärvi ForssSa 9,92. Erä 2 (-2,5) 1) Leena Hakala UrjU 9,06, 2) Aino Heikkilä TampPy 9,12, 3) Julia Suolaniemi ToijVau 9,13, 4) Veera Vartia VampU 9,17, 5) Vilja Hujanen ViialVa 9,47, 6) Roosa Haanpää ViialVa 9,52. Erä 3 (-2,1) 1) Janita Kinnanen VammsVoi 8,48, 2) Ainu Verho LempKiYU 8,50, 3) Ida Mäki LoimLei 8,57, 4) Kristiina Tamski TampPy 8,60, 5) Sanni Tähtinen VampU 8,90, 6) Neea Keso TampPy 9,05.

T13 60m aidat 1) Ainu Verho LempKiYU 10,05, 2) Ida Mäki LoimLei 10,18, 3) Kristiina Tamski TampPy 10,19, 4) Aino Heikkilä TampPy 10,89, 5) Janita Kinnanen VammsVoi 10,91, 6) Lumi Rekonius TampPy 11,03, 7) Leena Hakala UrjU 11,20, 8) Matilda Pennanen EsboIF 11,40, 9) Vilja Hujanen ViialVa 12,05
Erä 1 (-1,6) 1) Janita Kinnanen VammsVoi 10,91, 2) Lumi Rekonius TampPy 11,03, 3) Matilda Pennanen EsboIF 11,40, 4) Vilja Hujanen ViialVa 12,05. Erä 2 (-1,2) 1) Ainu Verho LempKiYU 10,05, 2) Ida Mäki LoimLei 10,18, 3) Kristiina Tamski TampPy 10,19, 4) Aino Heikkilä TampPy 10,89, 5) Leena Hakala UrjU 11,20.

T13 Pituus 1) Ainu Verho LempKiYU 4,93, 2) Ida Mäki LoimLei 4,72, 3) Miina Paija UrjU 4,43, 4) Sanni Tähtinen VampU 4,26, 5) Leena Hakala UrjU 4,21, 6) Neea Keso TampPy 4,19, 7) Veera Vartia VampU 3,86, 8) Lumi Rekonius TampPy 3,80, 9) Emma Korvenoja ForssSa 3,58, 10) Miina Pääjärvi ForssSa 3,30, 11) Tutta Murtoniemi NokU 3,28, Julia Suolaniemi ToijVau DNS.

T13 Kuula 1) Roosa Haanpää ViialVa 11,16, 2) Alisa Syrjälä TammRy 10,29, 3) Peppi Vehmaa UrjU 9,78, 4) Miina Paija UrjU 9,46, 5) Kristiina Tamski TampPy 8,97, 6) Vilja Hujanen ViialVa 8,40, 7) Lumi Rekonius TampPy 8,15, 8) Matilda Pennanen EsboIF 8,02, 9) Sanni Tähtinen VampU 7,70, 10) Aliina Koivula UrjU 7,30, 11) Kerttu Kumpulainen UrjU 6,22.

P13 60m (-1,9) 1) Eemil Siuko PunkalKu 8,42, 2) Aleksanteri Nyholm VirttNou 8,72, 3) Mikael Gustafsson IFSibboV 8,87, 4) Aarne Kalela LempKiYU 8,90, 5) Rasmus Vankka UrjU 9,22, 6) Luukas Kokkonen TampPy 9,71.

P13 60m aidat (-1,4) 1) Veli Lepo ViialVa 11,23, 2) Rasmus Vankka UrjU 11,54, 3) Titus Uutela TammRy 12,00.

P13 Pituus 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,87, 2) Aarne Kalela LempKiYU 4,70, 3) Rasmus Vankka UrjU 4,35, 4) Titus Uutela TammRy 4,15, 5) Eero Korvenoja TammRy 3,88, 6) Luukas Kokkonen TampPy 3,74, 7) Onni Mäkinen UrjU 3,37.

P13 Kuula 1) Eerik Lehtinen LauttLu 12,46, 2) Aarne Kalela LempKiYU 10,00, 3) Rasmus Vankka UrjU 8,51, 4) Titus Uutela TammRy 5,96.

T15 100m 1) Monamaria Pyhältö TampPy 13,43, 2) Elle Kariniemi LauttLu 13,61, 3) Ida Mäki LoimLei 13,95, 4) Kristiina Tamski TampPy 14,01, 5) Mila Jokinen VammsVoi 14,33, 6) Anna Oksa ViialVa 14,35, 7) Aino Heikkilä TampPy 14,55, 8) Sanni Niskanen ViialVa 14,69, Jenna Pentinniemi ViialVa DNS, Emilia Salonen VehmU DNF
Erä 1 (-1,6) 1) Mila Jokinen VammsVoi 14,33, 2) Anna Oksa ViialVa 14,35, 3) Aino Heikkilä TampPy 14,55, 4) Sanni Niskanen ViialVa 14,69, Jenna Pentinniemi ViialVa DNS. Erä 2 (-3,0) 1) Monamaria Pyhältö TampPy 13,43, 2) Elle Kariniemi LauttLu 13,61, 3) Ida Mäki LoimLei 13,95, 4) Kristiina Tamski TampPy 14,01, Emilia Salonen VehmU DNF.

T15 800m 1) Mila Jokinen VammsVoi 2.38,27, 2) Anna Selin TampPy 2.39,56, 3) Maija Oksa ViialVa 2.39,73, 4) Siiri Pohjamies UrjU 2.42,66, 5) Sanni Niskanen ViialVa 2.42,75, 6) Vilja Hujanen ViialVa 2.50,52, 7) Fanni Paija UrjU 2.56,19, Julia Jalo UrjU DNF.

T15 Keihäs 1) Erica Syrjälä TammRy 38,69, 2) Alisa Syrjälä TammRy 31,60, 3) Miina Paija UrjU 25,54, 4) Emilia Kuusenaho ViialVa 25,12, 5) Kiira Kilpinen ForssSa 24,39, 6) Peppi Vehmaa UrjU 23,83, 7) Monamaria Pyhältö TampPy 23,64, 8) Aliina Koivula UrjU 15,45.

P15 100m (-2,1) 1) Niilo Hakala UrjU 13,19, 2) Juuso Oksanen UrjU 13,53, 3) Jesse Mäenpää LempKiYU 13,94.

P15 800m 1) Juuso Oksanen UrjU 2.38,14, 2) Aaro Salo UrjU 2.44,06, 3) Onni Mäkinen UrjU 3.11,08.

P15 Keihäs 1) Jesse Mäenpää LempKiYU 36,38.

N17 100m (-2,3) 1) Josefina Salmi IkaalU 13,17, 2) Sohvi Kenttälä VehmU 13,87.

N17 Kuula 1) Moona Mäkelä HämeenlTa 11,51, 2) Henna Salminen TammRy 10,48, 3) Lumi Vahteristo ToijVau 10,48, 4) Johanna Välimäki IkaalU 9,84, 5) Mette Karppanen UrjU 9,54, 6) Erica Syrjälä TammRy 9,49.

M17 100m 1) Daniel Saaristo IkaalU 12,15, 2) Mikko Murto YlöjU 12,25, 3) Manu Mäenpää LempKiYU 12,26, 4) Leevi Lampén LempKiYU 12,78, 5) Veeti Vainionpää IkaalU 12,90, 6) Joona Lehtinen LempKiYU 13,03, 7) Jani Laakso TammRy 13,06, 8) Anselmi Jaatinen UrjU 13,28, Joona Paija UrjU DQ, Vili Välimäki TammRy DQ
Erä 1 (-1,1) 1) Jani Laakso TammRy 13,06, 2) Anselmi Jaatinen UrjU 13,28, Joona Paija UrjU DQ, Vili Välimäki TammRy DQ. Erä 2 (-3,1) 1) Daniel Saaristo IkaalU 12,15, 2) Mikko Murto YlöjU 12,25, 3) Manu Mäenpää LempKiYU 12,26, 4) Leevi Lampén LempKiYU 12,78, 5) Veeti Vainionpää IkaalU 12,90, 6) Joona Lehtinen LempKiYU 13,03.

M17 Kuula 1) Mico Ekman PiikkKe 14,76, 2) Markus Huhtala PiikkKe 13,76, 3) Vili Välimäki TammRy 13,22, 4) Henrik Lehtinen LauttLu 13,09, 5) Leevi Lampén LempKiYU 12,92, 6) Jani Laakso TammRy 11,98, 7) Teemu Palonen TampPy 11,28.

 

Vihdanheiton MM-kisat 2020
Miehet: 1) Pekka Porttikivi 13,50; 2) Jon Nesten 11,55; 3) Heikki Jussila 11,50; 4) Mikko Leinonen 11,25; 5) Markku Takku 11,10; 6) Jari Uusikivi 10,00; 7) Jerry Salonen ja Juha Hautanen 8,80; 8) Petri Hänninen 8,45; 9) Jussi Pohjamies 8,00; 10) Matti Anttila 7,50; 11) Ari Mahlamäki 7,25.

Naiset: 1) Elina Ristimäki 11,30; 2) Senni Viren 10,20; 3) Sini Niemi -Takku 8,50; 4) Mari Leinonen 8,20; 5) Oona Sillanpää 8,10; 6) Krista Manninen ja Virve Manninen 8,00; 7) Riikka Leinonen 7,45; 8) Susanna Rajamäki ja Sirkka Järvenpää 7,15; 9) Sofia Hautanen 6,90; 10) Veera Rantasalmi 6,40; 11) Anu Mahlamäki 6,00; 12) Marja Jokinen ja Saara Lehtonen 5,80.

Tytöt: 1) Oona Ristimäki 7,45; 2) Viivi Manninen 7,40; 3) Anni Mahlamäki 6,60; 4) Milla Kortepuro 4,75; 5) Siiri Laine 4,10; 6) Maija Anttila 3,90; 7) Milja Anttila 2,55. POJAT: 1) Konsta Manninen 9,20; 2) Eetu Utriainen 8,75; 3) Leevi Lintula 7,50; 4) Jonne Backman 7,45; 5) Atte Backman 7,40; 6) Aaro Mahlamäki 7,00; 7) Alpo Rajamäki 3,40; 8) Veeti Kortepuro 2,95; 9) Kasper Vesin 2,50.

Joukkueet: 1) “ Kettu koloon” (Otto, Riku, Lepi ja Tilli ) 44,80; 2) “ DT+ Samppa” (Jerry, Samppa, Petri ja Jon) 43,10; 3) “Kylähullut” ( Sami, Toni, Leksa ja Pekka) 42,50; 4) “ Ränni” (Juho, Marko, Mikko ja Teemu ) 42,15; 5) “Pettäjä- Suuri“ (Antti, Kannu, Karri ja Jesse ) 41,85; 6) “Jarin Mussukat “ (Onni, Arto, Joonas ja Jari ) 38,05; 7) “Taika “ ( Hannu, Erkki, Kari ja Esko ) 37,80; 8) “A. Lecoc“ (Mikko, Marko, Tero ja Jussi ) 35,65; 9) “Noutaja tulee“ (Roosa, Kake, Hepo ja Mirkku ) 31,00; 10) “Tiittimäki “ (Aino, Petri, Vilho ja Petteri ) 28,70.

HämSY:n pm-ratakävelyt 7.6.2020

M 5000 m kävely 1) Aleksi Ojala UrjU 20.03,82, 2) Matias Korpela TuUL 21.42,97, 3) Kari Laiho LaitJy 26.38,99, 4) Asko Turkki KyrˆskPo 33.12,83.
N 5000 m kävely 1) Tiia Kuikka LappUM 24.27,55, 2) Peppi Ahponen PyhäsU 24.43,75, 3) Jenni Lahtinen IkurinVi 30.28,41, 4) Jonna Korpi IkurinVi 32.09,15, 5) Tiiu Niemelä LeKiYU 38.08,27.
P9 600 m kävely 1) Aapo Jaatinen UrjU 4.50,27, 2) Mikko Kumpulainen UrjU 5.01,19.
T9 600 m kävely 1) Emmi Vankka UrjU 3.18,03, 2) Tiitu Murtoniemi NokU 4.34,09, 3) Matilda Puolimatka VehmU 4.38,26, 4) Kerttu Mäkinen UrjU 4.41,17.
P10 1000 m kävely 1) Onni Mäkinen UrjU 6.54,12.
T10 1000 m kävely 1) Vilmiina Mattila NakkVire 6.32,94, 2) Enia Taipale UrjU 7.07,53.
P11 1000 m kävely 1) Samu Pentinniemi ViialVa 6.31,61.
T11 1000 m kävely 1) Reea Hiitelä NokU 6.47,35, 2) Elena Ikola LempKiYU 6.53,63, 3) Moona Puolimatka VehmU 8.13,75.
T12 2000 m kävely 1) Anni Mäkelä UrjU 14.45,10, 2) Jenna Järvenmäki NokU 14.58,15, 3) Kerttu Kumpulainen UrjU 15.41,83.
P13 2000 m kävely 1) Joel Peltonen PorinTa 11.19,81, 2) Veikka Porkka KarhKa 11.40,78, 3) Arto Mäkelä NokU 12.41,32, 4) Rasmus Vankka UrjU 12.44,02.
T13 2000 m kävely 1) Matilda Pennanen EsboIF 11.18,83, 2) Anni Saarinen KalVa 11.30,25, 3) Iina Niemelä LempKiYU 12.10,02, 4) Niia Niemelä LempKiYU 12.23,20, 5) Vilja Hujanen ViialVa 12.40,66, 6) Helmi Voutilainen KaarUra 13.48,68, 7) Miina Paija UrjU 14.16,05, 8) Leena Hakala UrjU 14.41,58.
P14 3000 m kävely 1) Pekka Peltola EsboIF 18.27,55, 2) Kasperi Kemppainen NurmijYU 19.56,98, 3) William ForstÈn EsboIF 20.25,13.
T14 3000m kävely 1) Venla Patrikainen NokU 18.43,87, 2) Aino Anttila NakkVire 19.00,54, 3) Veera Rantala LempKiYU 19.09,10, 4) Isabella Edelman NurmijYU 20.54,49.
P15 3000m kävely 1) Samuel Marku VahdTui 18.38,34, 2) Eetu Salmi YlänKi 19.16,93, 3) Miika Niemelä LempKiYU 19.32,35.
T15 3000m kävely 1) Aliisa Kiiski KarhKa 15.30,59, 2) Aino Saarinen KalVa 17.23,82, 3) Tuuli Murtoniemi NokU 18.26,84.
M17 3000m kävely 1) Kalle Gauriloff KeskiUYU 16.40,14.
N17 3000m kävely 1) Aava Sevonkari KerU 17.42,86, 2) Amanda Yli-Futka NakkVire 20.54,76.
M19 5000m kävely 1) Jerry Jokinen NaantLöy 21.50,86, 2) Lauri Joukas YlänKi 22.40,27, 3) Sajan Irincheev EspTa 23.36,79, 4) Jonathan Ekberg EsboIF 23.55,22.
N19 5000m kävely 1) Cindy Ahponen PyhäsU 25.32,87, 2) Venla-Nora Nirkkonen TurWei 26.44,25, 3) Ellen Seisto EspTa 28.11,25.